חדשות הסצנהחדשות מקומיות

מסכמים שנה במצעדי ההשמעות

שנה חלפה, פחות אלבומים, דגש על שירים והשמעותיהם בתחנות הרדיו

השנה עומדת להסתיים ובאקו"ם כבר מסיימים את חישוב נתוני ההשמעות של השירים בתחנות הרדיו השונות במהלכה.

במקום הראשון בהשמעות בתחנות הרדיו נמצא שירו של חנן בן ארי – "אם תרצי", אחריו מוביל הזמר והיוצר בר צברי עם השיר "ג'וני", במקום השלישי מצוי הזמר והיוצר ישי ריבו עם השיר "סיבת המסיבות", אחריו נמצא השיר רסיסים בביצועו של רביב כנר. זו רביעיייה משובחת באשר המבצעים הם גם היוצרים של שיריהם.

לעומת הנתונים של אקו"ם הניזונים מאפליקציית "און אייר" הרי שבנתונים שמפרסמת "מדיה פורסט" מצויים כמה שינויים, אמנם חנן בן ארי מוביל במקום הראשון, ישי ריבו מוביל שני ובר צברי רק במקום השלישי, מדובר בכמה עשרות האזנות הפרש בסך הכל, במקום הרביעי חוזר חנן בן ארי עם השיר "אמן על הילדים", רביב כנר והשיר "רסיסים" רק במקום החמישי.

בעשיריית השירים הראשונה מצוייה רק הזמרת והיוצרת יובל דיין מבין הנשים, ואילו ברשימת הדירוג למבצעים מצויות רק עדן בן זקן ושרית חדד בעשירייה הראשונה. לא שנה מאירת פנים לייצוג הנשי בסצנת המוזיקה…

שתי בעיות עולות בהקשר לנתונים שאקו"ם ומדיה פורסט מפרסמות, הראשונה מדובר רק בנתונים המגיעים מתחנות רדיו, אבל אין שקלול של נתוני ההשמעות מול נתוני המאזינים, כלומר, עשרות השמעות לשיר מסויים בתחנה אזורית שיש לה קהל מצומצם יחסית אינן מבטאות חשיפה. הבעיה השניה מעלה את השאלה – מה עם הנתונים של שירותי הסטרימינג? למשל בספוטיפיי האזינו לשיר של חנן בן ארי מעל 6 וחצי מיליון פעמים, ביוטיוב הושמע הקליפ הרשמי מעל 23 מיליון פעמים ועוד אלפי פעמים תיעודים שונים שלו בידי גורמים שונים, לשירו של בר צברי האזינו מעל 4 מיליון ועוד 300 אלף פעמים, ביוטיוב הקליפ הרשמי הושמע מעל 16 מיליון פעמים.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: