חדשות הסצנהחדשות מקומיות

בכירי תעשיית המופעים מכריזים על מאבק

במהלך כינוס חירום של מובילי תעשיית המופעים והאירועים קראו המשתתפים להחזיר את המאבק כנגד הגזרות לרחוב, - כל הפרטים.

במהלך כנס חירום של ועד הפעולה בתעשיית התרבות והאירועים שהתקיים היום במועדון רדינג 3 בנמל תל אביב בו נטלו חלק ראשי תעשיית התרבות והאירועים הם הכריזו על החזרת המאבק של התעשייה לרחובות. כך הוצהר בסוף הכינוס –  "משרד הבריאות מפזר אינפורמציה לא מבוססת בנושא התו הירוק, ובגללה ספגנו כבר כעת הפסדים אדירים ועד לאחר החגים צפויים מאות ביטולים בשווים של מאות מיליוני שקלים, סיימנו להיות נחמדים ושבענו מהבטחות"

כינוס חירום נערך לאור המגבלות הקשות שמטילה הממשלה על התקהלויות, זאת לצד חוסר מדיניות ברורה המייצרת פגיעה קשה בענף והביאה לגל ביטולים אדיר שהביא להשבתת אירועים כבר כעת.

במסגרת כינוס החירום דרשו הדוברים מנגנון פיצוי מיידי אשר יפצה על כל ביטול שנגרם, זאת לצד דרישה להובלת מדיניות שתאפשר את המשך הפעילות והחיים לצד הקורונה וזאת בהתאם למגבלות הנדרשות.

כך הודיע יוני פיינגולד – יו"ר איגוד האמרגנים ומפיקי הבמה"אנו מפרנסים מגזר ענק ובהבל פה סוגרים תעשייה שלמה. מתקיימת דוברות מגומגמת שממוטטת חיים וחזרנו לאותו מצב כאילו הכתובת לא הייתה על הקיר. אנו דורשים באופן מיידי: התנהלות לצד הנגיף במסגרת התו הירוק ללא מגבלת כמויות, עידוד הציבור לצרוך תרבות, פיצוי על אבדן הכנסות והוצאות קבועות. תרבות היא כוח ואנו לא ליצני חצר".

גיא בסר – מייסד קבוצת בלוסטון מסר"מאכזב להיות שוב בסיטואציה הזו. בזמן שכל העולם נפתח, פסטיבלים עולמיים מתבצעים יום וערב במדינת ישראל החליטו שצריך ללכת אחורה כי לא מטפלים ביציאה ממשבר בתום המגיפה. במדינת ישראל ממהרים לצאת בהצהרות. החלטה שמחייבת את האומנים להיכנס מיידית לבידוד מבודד אותנו מהעולם. אנו דורשים קמפיין שיחזיר את אמון הציבור לתו הבטוח, רשת ביטחון ודורשים שמדינת ישראל תכיר בעולם התרבות והאירועים כרשת כלכלית שעובדת שמעסיקה עשרות עובדים ומאות משפחות ולשמור על זה למען ישראל, למען התושבים."

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: