קליפים חדשים

מיקי בן עטר – ברוך הבא לעולם

נגן הכינור הכי עסוק בסצנה הימתיכונית משיק שיר ראשון - "ברוך הבא לעולם", האזינו

מיקי בן עטר הוא נגן כינור מקצועי עם רקורד עשיר של עשייה בהופעות ופסטיבלים בארץ ובחו"ל, בן עטר מלווה זמרים רבים מהשורה הראשונה בסצנה הימתיכונית, ביניהם: אייל גולן, ליאור נרקיס, איציק קלה ונסרין קדרי. בין השאר שר והופיע לצד המזר חיים משה, נטל חלק בהופעות רשמיות בבית הנשיא ועוד.

כעת משיק מיקי בן עטר את שירו הראשון כיוצר וכזמר – "ברוך הבא לעולם", שיר שהנו בעצם תפילה המשוועת לילד. השיר נכתב כשמיקי ואישתו ניסו במשך שמונה שרים להביא ילד לעולם,  מיקי האמין כי עם השלמת השיר תבוא הבשורה וכך קרה. עם סיום הכתיבה הפך השיר למציאות. את השיר כתב והלחין מיקי יחד עם חגי אוזן, לצד שניהם נטלו חלק בהלחנה ובכתיבה גם רותם אורי, דורון אלימלך ויובב אברהם. מילות השיר מתיישבות על צלילים קלאסיים של מוזיקה ערבית קלאסית הן בקטעי הסולו של כינורו של בן עטר והן בזכות צלילי העוד והבגלמה בהם מנגן עומרי זליג לצד הנגנים הנוספים המוסיפים גם את המקצב, השיר מוביל את תפילתו של בן עטר במעין אווירה אפופה בדרמטיות המוסיפה סוג של חרדת קודש אליה התכוון.

כך מיקי בן עטר עם השקת השיר – "אז לפני כשנה שמעתי הרצאה על מחשבה יוצרת מציאות, וחשבתי אולי כדאי להיכנס לאוירה חיובית וזה כבר יבא. השעה היתה 1:00 בלילה, אני והמחשבות לבד באוטו בדרך לירושלים אחרי הופעה. ופתאום אני מתחיל לזמזם ותוך כדי שר את המשפט "ברוך הבא לעולם ילד" למחרת בבוקר כבר התקשרתי לחבר יקר שלי חגי אוזן, וקבענו באולפן עם דורון אלימלך הגאון ועוד חברים טובים ועם הרבה לב כתבתי והלחנתי את השיר "

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: