כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

סיקור הופעות
כולל וידאו

אמדורסקי ומוניקה בפארק

אסף אמדורסקי בהופעה חשמלית בזאפה בפארק הירקון, מארח את מוניקה סקס, היינו שם, יש גם שיר חדש.

הקהל הרב בכניסה למתחם המופעים בפארק הירקון המתין בסבלנות. עד שאסף אמדורסקי וחברי להקת מוניקה סקס סיימו את הבאלאנס המדוקדק בשעות הערב המוקדמות. אמנם בפרסום לקראת המופע נאמר כי שערי מתחם ההופעות של זאפה בפארק הירקון יפתחו לקהל כבר בשעה שבע וחצי בערב,  המופע עצמו יחל בשעה תשע.

וכשמתחילים, מתחילים!

הסבלנות השתלמה לקהל. בשעה תשע בדיוק נפתחו ארובות החללית של הזמר, מוזיקאי, פזמונאי, מלחין, מעבד ומפיק מוזיקלי אסף אמדורסקי. המופע החל בביצוע בעיבוד חדש לשירו המיתולוגי אפשר לומר – 15 דקות.

כך החל מופע הלהקה המחשמל של אמדורסקי. חגיגה מוזיקלית של רוקנרול ישראלי המשלב מוטיבים מרקידים של אלקטרוניקה. כל השירים בעיבודים חדשים. לצידו של אמדורסקי, לבושים בלבן כמוהו – סטלה "גוט" גוטשטיין בקלידים ושירות, אורי קוטנר בגיטרות ומקלדות וטל כהן על התופים.

אסף אמדורסקי בפארק. צילום יובל אראל
אסף אמדורסקי בפארק. צילום יובל אראל
סטלה גוט בפארק. צילום יובל אראל
סטלה גוט בפארק. צילום יובל אראל

החיבור הנכון

הטוויסט בעלילה מגיע כאשר אמדורסקי מתחיל לבצע את השיר "מספיק בן אדם". אחרי בית פזמון הקהל מתחיל להשתולל כאשר חברי להקת מוניקה סקס – יהלי סובול, פיטר רוט, ספי אפרתי ושחר אבן צור עולים לבמה. הם מצטרפים לחגיגת הרוקנ'רול הישראלי. החיבור וההיתוך על הבמה ממשיך עם "שמלה ממדריד" ומקנח עם "רכבת לצפון". רבע שעה מזוקקת של חגיגה ארצישראלית בנוסח עדות הרוק של שנות התשעים היוו את הסיבה שכל כך הרבה אנשים הטריחו את עצמם בערב קיצי לח ומהביל אל פארק הירקון.

אסף אמדורסקי ומוניקה סקס בפארק. צילום יובל אראל
אסף אמדורסקי ומוניקה סקס בפארק. צילום יובל אראל

כאשר חברי מוניקה סקס יורדים מהבמה לכל תשואות הצופים אמדורסקי ממשיך במופע כהוא מלווה בהרכבו האישי, שורת הלהיטים נמשכת, לקראת הסוף אמדורסקי פונה לקהל ומכריז – הערב אין הדרן, מיותר כל הקטע של לרדת מהבמה ולחזור, נמשיך במלא הכח הלאה.

אסף אמדורסקי בפארק. צילום יובל אראל
אסף אמדורסקי בפארק. צילום יובל אראל

רצינו פלא

ובקטנה – בשעות הבוקר שחרר אסף אמדורסקי שיר חדש – "רצינו פלא", מדובר בסנונית הראשונה מתוך אלבום חדש שיראה אור בעתיד. כך אמדורסקי על השיר החדש שנכתב, הולחן, הופק ומבוצע על ידו בעיבוד משותף עם עודד אלוני ויונתן דסקל – "לפני כך וכך זמן ירדתי עם המכונית ועם גיטרה דרומה מעבר לגבול אל חוף מבודד ונקי, התנתקתי מהקליטה והתחברתי לתדר שאפשר לקרוא לו 432 ונתתי לשירים לנזול ממני. כעבור עשרה ימים שבתי אל העיר והקלטתי את השלל הטרי ונתתי לו לנוח בהארדיסק להתפחה איטית, האלבום כולו כבר מוכן ותכף נוציא אותו."

נחזור למופע, או לסיומו, קצת לפני השעה 11 בלילה, מוקדם יחסית (טוב, יש סיפורים עם המופעים בפארק, מעבר לחורשות יש בתי מגורים, המינון של המופעים במהלך השנה קצוב ומדוד על פי החלטה שיפוטית, אפילו נציג של המשרד לאיכות הסביבה נוכח בהופעה ומודד דציבלים…) ואני נפלט עם כל הקהל החוצה לפארק הלח בו עשרות משפחות יושבות סביב מנגלים ורמקולי קריוקי המתחרים אחד בשני בגובה הצלילים הנשפכים אל תוך החניון הענקי, תל אביב קיץ 2021, הזוי.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

רגעים מהמופע המשותף

את אסף אמדורסקי ניתן לראות ולשמוע בתאריך 31 ביולי באמפי מגידו עם שלומי שבן ויעל קראוס "החלונות שרים", בתאריך  12 באוגוסט באמפי עין הוד. את מוניקה סקס ניתן לראות ולשמוע בתאריך 19 באוגוסט במיני ישראל במופע משותף עם "איפה הילד" ובתאריך 24 בספטמבר במועדון בארבי תל אביב.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: