קליפים חדשים

ליה לפידות – ביחד

הכירו את ליה לפידות, כן כן, האחות הגדולה של דנה לפידות חביבת הבלוג, לא רק שגוון הקול של שתי האחיות דומה, יש כאן סיפור חיים מרתק ובסופו שיר מתחדש מהמעמקים.

כשליה לפידות הייתה בת 17 וחצי היא הוזמנה על ידי המפיק והמנהל המוזיקלי חיים שמש אז ב"הד ארצי" להקליט אלבום ג'אז וסול עברי שמנה עשרה שירים שהותאמו לקולה הייחודי. בסופו של תהליך, האלבום נגנז. בזמן שחלף מאז הספיקה ליה לעבור לניו יורק ואחרי כן ללוס אנג'לס, להקליט ולהופיע עם "Kool And The Gang" ו"הפוג'יז", להתיידד מאד עם ליידי גאגא ולהופיע ברחבי ארצות הברית עם הרכב ג'אז וסול מקורי ועטור שבחים. ליה הספיקה להתחתן, ללדת ולחוות מסע רפואי מטורף עם בעלה שהסתיים בניצחון. הימים הקשים דאז הובילוה לחזור לשירי אותו אלבום גנוז והיא החליטה להוציאם מהבוידם ולהקליטם מחדש בטעם עכשווי. השיר "ביחד" נכתב והולחן על ידי תומר סתיו והוא הסנונית הראשונה מתוך האלבום העתיד לראות אור בקרוב.

כך ליה על השיר המתחדש – "השיר 'ביחד' היה אמור להיות באלבום הישראלי מלפני המון שנים, וכשניגשתי להקליט אותו עכשיו, הוא קיבל משמעות הרבה יותר חזקה ועוצמתית עבורי והזכיר לי את החשיבות שיש לאחדות ולמשפחה, ערך המוסף של הפשטות והכנות ומהווה את אחד המסרים החשובים בעיניי ועבורי: להיות ביחד, להתאחד ולאהוב אחד את השני. להתחבר לאנרגיות חיוביות של אהבה. זה סוד החיים של כולנו וזה המוטו שלי".

ובקטנה, אם כבר אחיות, אז דנה לפידות תופיע בתאריך 26 ביוני במועדון "קאסה מורה" ברחובות, הזדמנות לתפוס מופע איתה כשהיא לא מובילה חתן כלה לחופות…

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: