חדשות הסצנהחדשות מקומיות
כולל וידאו

עברי לידר משיק ספר לילדים

"קרנפוני, ג׳וקיפוד וחברים" זהו שמו של ספר הביכורים של עברי לידר אשר יושק מחר, כל הפרטים.

ביום חמישי יחגוג הזמר והיוצר, וכעת גם הסופר, עברי לידר את השקת ספר הביכורים שלו – "קרנפוני, ג׳וקיפוד וחברים" המיועד לגיל הרך. מדובר ביצירה  משותפת של עברי ואחותו הציירת ריה, אשר הגתה את רעיון החיות המעורבבות וביניהן – קרנפוני, ג'וקיפוד , ינשופיל, פרפרה , גדינוזאור , חתולעת  וברווזברה,  ( תעצרו רגע ותחשבו איזה חיות מסתתרות בכל שם). החיות  החדשות , מאפשרות לילדים לעוף בדמיונם , לחשוב  ״מחוץ לקופסה״. להיות חופשיים ויצירתיים.

קרנפוני ג'וקיפוד וחברים
קרנפוני ג'וקיפוד וחברים

מבקרת הספרות והעורכת הלשונית מירה רוזנפלד, הספיקה לעיין בספר, הנה חלק ממילותיה בעקבות הקריאה  –

"….ספר שירים קסום עשיר בדמיון, שנון ומבריק כיאה לכתיבתו של לידר.  בספר נפלא זה, עברי ביחד עם אחותו ריה, האמונה על הציורים המקסימים והמוכשרת לא פחות, העלו רעיון נפלא, והוא: חיות מעורבבות, כי "מי החליט בהתחלה שיש דרך נכונה להיות חיה…."

באנלוגיה מושלמת אלינו בני האדם, כל חיה יכולה להיות מה שהיא רוצה, בדיוק כמו שהיא רוצה, מבלי לקבוע גבולות, כללים או איסורים כאלה ואחרים.

בואו נעוף על כנפי הדמיון ונכיר את הדמויות השונות, החל מקרנפוני – הלוא הוא קרנף וגם פוני, דרך פרפרה – שתוכל לעוף בין הפרחים ולנחות ישר ברפת, שבלולמה (אותה עידו הכי אוהב), חתולעת ואפילו גדינוזאור בן מאה שנים או הנמרמייה, שלא מוכנה לתת לאף אחד לשתות לה מהמימייה.  לכל חיה שלל תכונות, כל אחת בצבע, ויותר מאחד. למה לא בעצם? כל אחת יכולה להיות גם גדולה וגם קטנה, גם אמיצה וגם פחדנית, גם שואגת וגם מיללת.

ספר השירים המופלא הזה טומן בחובו כל כך הרבה מעבר ל"סתם" ספר ילדים. יש בו נושאים חשובים, שבאים לידי ביטוי באופן הכי טבעי שיש, מונגש לילדים, נהיר וברור, כי "זה הרבה יותר פשוט כשילדים."

בספר, עולם קסום ובו שוויון בין בני אדם, בעלי החיים, משפחות מכל סוג, מעוף אדיר, דמיון מופלא ואפילו סוגיות פילוסופיות (כן, כן…).

אני באמת ובתמים סבורה שילדים צעירים, שטרם הספיקו "להתקלקל", שלא מושפעים מדעת הקהל, מהפוליטיקה ושאר מיני מרעין בישין, יכולים לקבל כל דבר כמות הוא, וזה הכי יפה שיש…"

והנה עברי לידר מקריא קטעים מהספר לבנו הפעוט

אירוע ההשקה לספר יתקיים ביום חמישי בשעה 16:30 במסגרת שעת סיפור לילדים וחתימה על ספרים במתחם Factory 54 kids בקניון רמת אביב. הספר יוצא בהוצאת קוראים ונערך בידי אילת פלר-מימון. לחצו כאן לרכישת הספר בחנות הדיגיטלית של סטימצקי במחיר מיוחד לשבוע הספר.

״אם רק תתנו לעצמכם את החופש. לכו עם הדמיון שלכם הכי רחוק שאפשר ״.  .

עדכון – מראות מתוך אירוע ההשקה

 

 

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: