חדשות בינלאומיותחדשות הסצנה
כולל וידאו

משתתפי פסטיבל Fyre יקבלו פיצוי בסך 7,200 דולר בהסדר ייצוגי

אחרי ארבע שנים ותביעה ייצוגית בסך 100 מיליון דולר, נציגי הצדדים הגיעו להסדר לפיו 277 מגישי התביעה הייצוגית יפוצו כל אחד בסכום של 7,200 דולר, סך הסכום שישולם לתובעים יעמוד על 2 מיליון דולר בלבד.

מארגני פסטיבל Fyre הידוע לשמצה אשר מעולם לא התקיים, הגיעו להסדר של 2 מיליון דולר עם 277 משתתפים, כמעט ארבע שנים לאחר שהוגשה תחילה תביעה ייצוגית בסך 100 מיליון דולר.

פסטיבל Fyre היה פסטיבל מוזיקלי יוקרתי כושל, ששווק במרמה, בידי בילי מקפרלנד, מנכ"ל Fyre Media Inc, והראפר ג'ה רול. היוזמה לפסטיבל נולדה מתוך כוונה לקדם את אפליקציית Fyre של החברה להזמנת כישרונות מוזיקה. הפסטיבל היה אמור להתקיים בין התאריכים 28-30 באפריל ובין 5-7 במאי 2017, באי הבהמי הגדול Axum.

מתחם הפסטיבל כפי שהוצג בתקשורת
מתחם הפסטיבל כפי שהוצג בתקשורת

האירוע הועלה לפלטפורמת רשת האינסטגרם על ידי ידוענים ברשתות החברתיות, ביניהם שמות כקנדל ג'נר, בלה חדיד, היילי בולדווין ואמילי רטייקובסקי, שרבים מהם לא חשפו בתחילה ששולם להם על מנת לקדם האירוע. במהלך סוף השבוע הראשון של הפסטיבל נחשפו בעיות הקשורות לביטחון, אוכל, לינה, שירותי רפואה ויחס לאמנים, וכתוצאה מכך נדחה הפסטיבל ללא הגבלת זמן – ובסופו של דבר בוטל. במקום וילות יוקרתיות וארוחות גורמה עליהן שילמו משתתפי הפסטיבל מאות דולרים, הם קיבלו כריכים ארוזים מראש ואוהלים כמקום הלינה שלהם.

במרץ 2018 הודה היזם והמפיק מקפרלנד באשמה כי הונה את המשקיעים ואת רוכשי הכרטיסים, באוקטובר 2018 נידון מקפרלנד לשש שנות מאסר ותשלום של  26 מיליון דולר. בעקבות כך הוגשו מספר תביעות כנגד המארגנים, חלקן תביעות ייצוגיות, הגדולה ביותר עמדה על 100 מיליון דולר. כאמור כעת הוצע ההסדר הכולל בסך 2 מיליון דולר.

הפרשה תועדה בסרט דוקומנטרי בפלטפורמת נטפליקס, הצצה לטריילר.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: