חדשות הסצנהחדשות מקומיותמוזיקה בצל מגיפת הקורונה

החגיגה תמה, המתווה הצפוי ליום העצמאות מגביל את האפשרות לחגיגות בחוץ

על פי המתווה שהכין משרד הבריאות לקראת תקופת החגים הקרובה עולה כי לא ניתן יהיה לקיים אירועי שמחה ציבוריים כפי שהכרנו בעבר, כל הפרטים.

במסמך שיצא היום מטעם משרד הבריאות, פרויקט "מגן ישראל", עולה כי כל תחום האירועים אותם אנחנו מכירים משנים קודמות במהלכם האזרחים מוזמנים להגיע לכיכרות ומרכזי הערים והישובים על מנת ליטול חלק בחגיגות ערב יום העצמאות עם הופעות של אמנים, לא יצא לפועל השנה, בטח לא במתכונת שהכרנו מהעבר, יחולו מגבלות קשות.

לחצו לצפייה במסמך המגבלות של משרד התרבות

אפשר לשכוח מכך במפורש, מי שלא יצליח להשתלב באירוע פרטי מצומצם חוגגים בין אם בבית פרטי או במועדון שיפעל על פי מגבלות התו הירוק, לא יזכה לחגוג "ברוב עם" בחוצות העיר, תשכחו מצפצפות, פטישי גומי, בלונים, דוכני מזון ואטרקציות לפעוטות, תשכחו.

על פי ההוראות שבמסמך עולה כי יחול איסור לקיים אירועי במות שלא במסגרת התו הירוק או במסגרת מגבלות ההתקהלות. הרשויות יוכלו לקיים אירועים תחת כיפת השמיים בהתאם לתו הירוק דהיינו רק עד 500 נפש הנושאים עימם תעודת זהות ומסמך "התו הירוק" או תעודת התחסנות כאשר לכך יש לצרף קיומן של "קפסולות" והצבת "קציני" התו הירוק על כל 50 איש (לכל קפסולה) או במגבלת 50 איש בלבד ללא קפסולות.

על פי פרסומים שכבר עלו ברשתות עולה כי בירושלים מתכננים לקיים אירועים עם האמנים מרגלית צנעני, הדג נחש, אליעד נחום, שרית חדד והפרויקט של רביבו, חלקם יתקיים בשלושה מחזורים כדי לאפשר לקהל רב ככל שניתן לחוות את המופע, כל המופעים הללו צפויים להתקיים על פי המגבלות, מה שאומר מגבלות כמות קהל, נשיאת תעודות וקפסולות וכמובן רישום מראש לכל אירוע על מנת לקבל כרטיס או אישור כניסה.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: