קליפים חדשים

גל קופר – שתיקה אחרת

שתיקה אחרת הוא השיר הראשון של גל קופר, צפו

הסנונית הראשונה של גל קופר, זמרת יוצרת  הנעה בין מחוזות הפולק, הפופ, רוק ואינדי. גל שכתיבתה נובעת בעקבותה שפעתם של משוררים דוגמת נתן יונתן, רחל ויהודה עמיחי, עוה בימים אלו את דרכה להוצאת אלבום בכורה. "שתיקה אחרת" הנו הסנונית הראשונה מתוכו. השיר שנכתב, הולחן ומבוצע בידי גל בהפקתו המוזיקלית של בן עשב מציג בפני המאזינים והצופים גרסה איכותית של יוצרת מבצעת חדשה הראויה לכל תשומת לב.

כך גל על השיר הטרי – "שתיקה אחרת הוא השיר הראשון שבן ואני הקלטנו ביחד. לפני שפגשתי את בן לא תכננתי לפרסם שירים שלי אבל האמת שמהרגע הראשון שנפגשנו באולפן היה חיבור כלכך מיוחד שלא הפסקנו להקליט עוד ועוד שירים. בשלב מסויים התחלתי להבין שכל היצירה הזאת צריכה לצאת מהאוסף הפרטי ולעבור אליכם. אז קבלו את הסינגל הראשון באהבה גדולה מאיתנו ומכל החברים המוכשרים שלקחו חלק בדבר הזה.  "שתיקה אחרת" נכתב בעקבות שני אנשים שהשתיקה היא המצב הטבעי שלהם והדרך לתקשורת יכולה להיות ארוכה ומורכבת. השיר מדבר על סיטואציה שיותר קל להתקבע על הספה, ללא רגשות אשם, לשים בצד את המילים ולהמשיך לשתוק מול הטלוויזיה ולבטל כל אפשרות מחוץ לעיר".

על הקליפ המלווה אחראי תומר בן אבי שהייתי מעיר לו להיות יותר יציב וממוקד עם העדשה, אל תפריע להקשיב. 🙂

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: