חדשות הסצנהחדשות מקומיותמוזיקה בצל מגיפת הקורונה

אנשי עולם התרבות יוצאים למחות

בעקבות הכאוס והאנרכיה השוררים בישראל החליטו מובילי מחאת תעשיית התרבות והאירועים לצאת למסע מחאה הערב מביתו של השר לבטחון פנים ועד כיכר רבין, כל הפרטים.

אין ישראלי אחד שלא צפה אתמול במסע הלווייה של אחד ממנהיגי עולם החסידות בירושלים, מסע שכל כולו הפרה בוטה של חוקי ותקנות ההתנהגות והאיסורים במסגרת המאבק כנגד מגיפת הקורונה, מסע שבעקבותיו הגיבה משטרת ישראל, הזרוע הביצועית של ממשלת ישראל, כי היא חששה להתערב בל חשש לשפיכות דמים.

עולם התרבות מדמם כבר יותר מעשרה חודשים וממשלת ישראל לא ממש סופרת אותו, הבטחות פורחות באוויר תוך ניצול מביש של המצוקה והתקווה. אנשי עולם התרבות מנסים פעם אחר פעם להגיע להידברות ממשית והבנות עם המערכת השלטונית באשר לגורלו של עולם התרבות ורבבות העובדים במגזר הזה אך ללא הואיל.

בעקבות אירועי אתמול החליטו מובילי מחאת תעשיית התרבות והאירועים לצאת הערב למסע מחאה. המחאה תחל מול ביתו של השר לביטחון פנים בשדרות ההשכלה בתל אביב ותמשיך במצעד לפידים עד כיכר רבין.

כך הודיע וועד הפעולה של תעשיית התרבות והאירועים למראות מירושלים ולהפרות הסגר הבוטות:

עם אחד??? כבר מזמן לא! 

בזמן שלמעלה מ 10,000 איש מצטופפים היום בלוויה בירושלים , בניגוד מוחלט לחוק ולהנחיות משרד הבריאות והממשלה – מאות אלפים של חברינו מעולם התרבות והאירועים יושבים בבית, מסוגרים, רמוסים ע"י המדינה ,ללא פרנסה וללא עתיד ואופק – כמעט שנה שלמה.

המשטרה סירבה להתערב בלווייה ההמונית מהחשש לשפיכות דמים !!!!  מה? האם קראנו נכון? היכול להיות כדבר הזה? 

*המסר חד וברור – במדינת ישראל 2021 "כל דאלים, גבר".*

אנו קוראים מכאן לבנימין נתניהו – ראש ממשלת ישראל, לממשלה, לחברי הכנסת, למשרד לביטחון הפנים, למשטרת ישראל, למשרד הבריאות ולכל מקבלי ההחלטות – *דין אחד לכולם!  אין מקום לאיפה ואיפה, אין מקום לאכיפה בררנית*.  

לא נבליג עוד ולא נסכים להתנהלות כושלת, אי שוויון חברתי וחנק התרבות והאירועים בישראל , תוך הכלה וקבלה של קבוצות וגורמים עבריינים, מקורבים לצלחת, ואינטרסנטים פוליטיים,  "מחשש לשפיכות דמים"!!!

*לא עוד!!!*

אנו דורשים את התייחסותו המיידית של ראש ממשלת ישראל לאוזלת היד באכיפה  כמו גם הבהרות לגבי אופק צפוי לפתיחת ענף התרבות והאירועים.  קצנו בהבטחות שווא ומצגים נבובים לתקשורת. אנו דורשים התייחסות קונקרטית ומענה בהול. נבהיר באופן חד משמעי כי אנו רואים בחומרה כל הפרה של הוראות הסגר ,בין אם הן מגיעות ממגזר כזה או מגזר אחר.

*אין מסיבה במחתרת טובה או ראויה יותר מחתונה או הלוויה המונית. זה נבלה וזה טרפה.*

על הממשלה מוטלת חובת האכיפה החד משמעית. או שכולנו בסגר בכל המגזרים והעולמות – או שכולנו פורעי סדר וחוזרים למלא אולמות!

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: