חדשות הסצנהחדשות מקומיות

האם משרד הבריאות יאשר פתיחת עולם התרבות?

בעקבות מפגש בין צוות משרד הבריאות וצוות משרד התרבות יחד עם נציגי איגוד האמרגנים עלה נושא החזרה לשגרה כצעד אחרי מבצע החיסונים, כל הפרטים.

האם יש בשורות טובות לקראת סוף השנה האזרחית? במהלך פגישה שהתקיימה הערב בין לשכת שר התרבות, פורום מוסדות תרבות, איגוד האמרגנים והמפיקים ובכירי משרד הבריאות הוסכם כי עולם התרבות יהיה בין התחומים הראשונים ביציאה מהסגר.

בהודעה שיצאה מטעם לשכתו של שר התרבות והספורט חילי טרופר נמסר כדלקמן – "בפגישה אשר התקיימה לפני זמן קצר ביוזמת שר התרבות חילי טרופר, יחד עם נציגי פורום מוסדות תרבות, איגוד האמרגנים והמפיקים ובכירי משרד הבריאות – הפרויקטור נחמן אש וראש שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי פרייס, הובהר כי עולם התרבות יהיה בין הראשונים לצאת מהסגר וכי קיימת הסכמה רחבה על כך שעולם התרבות הינו עולם בטוח וזהיר. כמו כן, במהלך הפגישה שוחחו הצדדים על כך שאם מבצע החיסונים הרחב יתקדם כמתוכנן תיבחן האפשרות לפתיחה ראשונית של עולם התרבות בתחילת מרץ. שר התרבות והספורט מקיים בשבועות האחרונים דיונים רבים עם בכירי משרד הבריאות במטרה לקדם את פתיחתו של עולם התרבות במועד המוקדם ביותר ובזמן הקרוב תושלם העבודה על מתווה מוסכם לפתיחה."

עדכון: 

בהודעה שהוציאו נציגי פורום מוסדות תרבות ואמנות בישראל נמסר כדלקמן – "אתמול בערב התקיימה פגישה של אנשי עולם התרבות עם בכירי משרד הבריאות, הפרויקטור נחמן אש וראש שירותי הבריאות דר' שרון אלרעי פרייס, נציגי איגוד האמרגנים והמפיקים ונציגי משרד התרבות בנושא פתיחת עולם התרבות. מטעם פורום מוסדות תרבות השתתפו: דני וייס, ציפי פינס, דינה אלדור, עופר סלע, איתמר גורביץ ואורית לרנר. במהלך הפגישה הוצגה עמדת הפורום לפיה יש מתווה קיים ומוצלח לפתיחת המוסדות ויש לחזור אליו. המתווה נכתב בסיוע הפרופסורים רוני גמזו וגבי ברבש ואומץ על ידי שר התרבות ושר הבריאות.

המתווה מפורט מאד והוא יושם בהצלחה בין הסגרים והנתונים מדברים בעד עצמם. מוסדות התרבות ישתפו פעולה בכל יוזמה לפתיחה, כולל 'דרכון ירוק' בכפוף לכך שזה לא יהיה התנאי היחיד לפתיחת המוסדות. כמו כן מוסדות התרבות מבקשים שלא יחולו עליהם כללים מחמירים יותר מאלה שחלים על התקהלויות אחרות. הודגש גם שעולם התרבות מאד מגוון ויש בו שוני גדול ומרגע האישור לפתיחה תהיה חזרה מדורגת. יש מוסדות שיוכלו להיפתח מידית ואחרים שזקוקים לזמן התארגנות כדי לפתוח. 

 

אנשי משרד הבריאות התייחסו בחיוב לאפשרות שעולם התרבות יהיה בין הראשונים לצאת מהסגר .כמו כן הייתה הסכמה רחבה על כך שעולם התרבות הינו עולם בטוח וזהיר. ד״ר שרון אלרעי פרייס אמרה כי הם אינם מתכוונים לכך שהצגת 'דרכון ירוק' תהווה תנאי יחיד ובלעדי לכניסה למוסד תרבות, וכי גם כאלה שלא חוסנו יוכלו להיכנס אך תחת הגבלות. פרופ׳ נחמן אש אמר, בזהירות המתבקשת, שאם מבצע החיסונים הרחב יתקדם כמתוכנן ולא יהיו הפתעות מיוחדות, הוא מעריך כי עולם התרבות יוכל להתחיל להיפתח בתחילת מרץ."

כזכור רק לפני מספר ימים פעל פורום מוסדות התרבות בארץ להרים מחאה תחת הטייטל  Red Alert במהלכה הוארו כמאה ועשרים מוסדות תרבות ברחבי הארץ באור אדם  כמחאה על כך שהם סגורים כבר עשרה חודשים.

מחאת Red Alert, היכל התרבות תל אביב. צילום יובל אראל
מחאת Red Alert, היכל התרבות תל אביב. צילום יובל אראל

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: