חדשות בינלאומיותחדשות הסצנהמוזיקה בצל מגיפת הקורונה
כולל וידאו

איגי פופ עם שיר חדש אודות הקורונה

האזינו לשיר החדש של איגי פופ אודות נגיף הקורונה - Dirty Little Virus

המוזיקאי והיוצר האמריקאי ג'יימס ניוול אוסטרברג ג'וניור בן ה- 73, המוכר ברחבי העולם בשם הבמה איגי פופ השיק השבוע בהפתעה שיר חדש המתייחס לסיוט המתמשך של מגיפת נגיף הקורונה. " Dirty Little Virus". זו תגובתו של פופ להשפעות ההרסניות של הנגיף והמגבלות שליוו את התפשטותו העולמית.

השיר שנכתב במשותף בידי איגי פופ והסקסופוניסט לירון תומאס כולל טקסטים כ – "סבא מת / קיבלנו את טראמפ במקום", "לא יכול להיות כיף, לא יכול לגעת באף אחד …" ו"היא רק בת 19, אבל היא יכולה להרוג אותך / היא לא טיפוס שלי / אבל זה מה שיש"

בסרטון עצמי מסביר איגי פופ את הלך הרוח שלו ביצירה – "התרגשתי לכתוב ליריקה ישירה, לא משהו רגשי מדי או עמוק יותר, יותר כמו עיתונאות, בלי יותר מידי שאלות, מתי? איפה? השארתי את הסיבה מדוע? כי זה נהיה מורכב מדי. אבל הכנסתי את תחושתי לגבי זה. זה היה פקק עבורי, זה היה הדבר הגדול שקרה בחיי, וכל השאר אני חושב, כבר כמעט שנה. אם עדיין היו מכתירים איש השנה, זה היה הנגיף. "

איגי פופ שהקים לקראת שנות השבעים את ההרכב "הסטוג'" הוא מוזיקאי רוק וPאנק הממשיך לפעול עד היום, בישראל הוא ביקר לראשונה בשנת 1988 וקיים מופע באולם הסינרמה המיתולוגי, ביקורו הנוסף והאחרון בישראל היה בשנת 2007 כשהגיע עם הסטוג'ס למופע שהתקיים בגני התערוכה בתל אביב במסגרת פסטיבל הייניקן במהלכו העלה מספר אוהדים לבמה, צפו בתיעוד.

כמה רחוק אנחנו מצויים כעת מהימים ההם…:-(

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: