פס קול שבועי

לירז צ'רכי – Zan

אלבומה הפרסי החדש של לירז צ'רכי – Zan (נשים) יצא לאור, האזנה

שלוש שנים אחרי שהשיקה את אלבום הבכורה שלה בשפה הפרסית Naz  משחררת היום הזמרת היוצרת לירז צ'רכי אלבום חדש – Zan, בהפקתו של אורי בראונר כינרות, המרפרף בין עולם האלקטרו-פופ עם ביט רקיד וצליל פרסי אוריינטלי. האלבום הכולל עשרה שירים בשפה הפרסית עוסק בעולמן של הנשים בפרס, אירן כיום. הוא כולל שיתופי פעולה אמיצים וחשאיים עם כמה מוזיקאים ומלחינים איראניים.

שירי האלבום החדש הם מעין הגשמת חלום של לירז לחזור ולחדור עמוק אל המולדת העתיקה שסיפוריה מלאו את ילדותה, סיפורים ששמעה שוב ושוב אך מעולם לא ראתה. האלבום והשירים כולם מוכוונים ומקוונים אל עולם הנשים ולמענן, נשות פרס.

 

כך לירז על האלבום החדש – "אחרי שהוצאתי את האלבום הפרסי הראשון שלי וזכיתי לתמיכה יפה מאוד מאיראן ואנשים איראנים ברחבי העולם, נאלצתי להגשים את החלום הגדול ביותר שלי . עכשיו, המשימה סוף סוף נגמרה, ואחרי המון תקופות מאתגרות מטורפות אני מוציא היום את האלבום החדש שלי שנקרא Zan – נשים בפרסית שיצרתי עם חברותיי האיראניות ומוזיקאים מוכשרים מאיראן. בחרתי להקדיש את שירי האלבום הזה לסבתותיי שחיו חיים מושתקים והתחתנו כשהיו ילדות קטנות, עבור הנשים המושתקות באיראן ב -42 השנים האחרונות, מאז המהפכה. זה סמל המאבק שלי נגד דיכוי נשים בכל מקום, ואני שרה בזכותן, להן ולהיום, איתן. אני שרה גם לעצמי, שוברת את הקירות שלי ונותנת לנשיות שלי לגדול .. זה סמל המאבק שלי נגד הדיכוי של הנשים ברחבי העולם. זו ההזמנה שלי לנשים בכל רחבי העולם לקום ולחגוג את החופש שלנו. איראן כבר לא שלי או של ההורים שלי, ובכל זאת אני יודעת בדיוק לתאר את המקומות היפים שלה, את הריחות והצבעים."

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: