קליפים חדשים

אסף שלם – תדר עולמי חדש

אסף שלם משחרר שיר – "תדר עולמי חדש", צפו בקליפ מהאולפן.

שנתיים אחרי השקת אלבום הסולו – "שלם", משחרר הבוקר אסף שלם, סולנה של להקת מלכה באיה וחבר בהרכב חוצה היבשות ילדי ישראל, שיר חדש, שלישי במספר, המלווה בקליפ מתוך אולפן ההקלטות. השיר שאת מילותיו כתב אסף יחד עם דן תורן – "תדר עולמי חדש", נפתח במסר אפוקליפטי והגשמת החזיונות של האח הגדול ושליטה על חיי בני האדם בידי כוחות אפלים – "סין נלחמת בארצות הברית ואירן פלשה לישראל דרך קוריאה הצפונית", הוא ממשיך בתיאורים שמתחילים להתממש כמו "שבב לכל אדם" רמז מובהק לאיכון הסלולארי שכל אחד ואחת מאיתנו מצויים בו, שלם מוצא את התשובה לכאוס והרי-סט הגלובלי  בחזרה לאמונה או בפניה לישות אלוהית.

במילות הפזמון מבאר אסף את משמעות שם השיר החדש והמסר שהוא מבקש להעביר – תדר שירת השם – "לקחתי את המושג קורונה ופירקתי אותו לשלושה חלקים, קו – זאת אומרת תדר, רון מלשון רינה, שירה, ו-ה הוא האל.

השיר במעטפתו ממשיך לשמור על הקו המוזיקלי וההלחנה של אסף שלם במקצב, במלודיה וחיבור בין מוזיקת גולשים ונשמה לרוקנ'רול. את השיר בצעו שלם והנגנים אוראל תמוז – גיטרה בס, ליאור רומנו- קלידים, גיא סטריער- גיטרה וקולות, יונתן רוזן- תופים בסטודיו של אוראל תמוז ביפו שגם הפיק מוזיקלית.

על הקליפ – יאיר אלדר

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: