קליפים חדשים

נועם ואהוד בנאי – אף פעם לא לבד

נועם בנאי מארח את אהוד בנאי בשיר חדש לזכר אביו מאיר, צפו בקליפ

את השיר החדש שכל כולו געגוע לאביו המנוח, הזמר והיוצר מאיר בנאי, נועם כתב והלחין בהפקתו המוזיקלית של גלעד שמואלי והועיד לדואט עם בן שבט בנאי המורחב אהוד.

כך נועם על השיר החדש ויצירתו – "את ההשגחה של אבא תרגיש כל הזמן" אמר לי אהוד באחת מיני שיחות רבות שלנו אחרי שאבא נפטר. הוא צדק. השיר נכתב באחת הפעמים שהרגשתי אותו ממש לידי ואנחנו כמו מנהלים שיחת נפש. הייתי קרוב אליו, קרוב אלי. עוד באותו הערב כשסיימתי לכתוב עברה בי תחושה חזקה שאהוד צריך להיות חלק מזה. נזכרתי שב״יוצא לאור״ אבא שר לאהוד בפזמון ״מלאכי ציפורים מעליך מלווים את צעדיך״, ואיזו סגירת מעגל יפה זו יכולה להיות אם הפעם אהוד ישיר לי ״אתה אף פעם לא לבד..״ כמה ימים אחר כך כבר נסעתי להשמיע לו את השיר. הוא התחבר ישר מהשמיעה הראשונה אבל בזמנו הפזמון היה כתוב בגוף ראשון, כאילו אבא שר לי. הוא אמר שיהיה לו קשה "לשיר את אבא״ והציע לשנות לגוף שלישי, שהוא ישיר לי כדודשלי מהצד. ״גם ככה אף אחד לא יודע מי הבן של מי במשפחה, חבל לבלבל אותם עוד יותר״. משם הכל הלך בקלות. סשן אחד קצר באולפן ויותר מזה פשוט לא היה צריך, הכוכבים הסתדרו לבד."

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: