קליפים חדשים

קונדה ולהאור – הַשְׁמִיעִינִי

סנונית ראשונה מתוך פרויקט משותף לבני הדודים יונתן קונדה ולהאור רובין, צפו

יונתן קונדה ולהאור רובין הם בני-דודים המגישים את שיר הבכורה שלהם, כסנונית ראשונה מתוך פרויקט מוזיקלי משותף – הַשְׁמִיעִינִי אשר נכתב במשותף יחד עם שאנן סטריט אשר גם הפיקו מוזיקלית עם עידו מימון. השיר משלב את החיבור בין הדמות הנשית לדמות הגברית עם שני סגנונות מוזיקלים המשתלבים – מוזיקת שאנטי הקורצת לפיוט על מצע נינוח אל מול היפ הופ קצבי וטקסט המביא את הפואטרי סלאם.

כך יונתן לפני ימים ספורים על הפרויקט המוזיקלי – "לעמוד על במה – זה לא דבר מובן מאליו. ומה זה "במה"? הרי בפשט, בעברית, המשמעות של "במה" זה מזבח! מקום של פולחן. של טקס. של חיבור בין קודש לחול ובין טמא לטהור ובין שמיים לארץ. לא מקום פשוט לעמוד בו. ובטח שבטח כשבוחרים לעלות לבמה עם עוד אדם. כבר כמה שנים שזכיתי והתברכתי בשותפה יקרה ונדירה ליצירה, שהיא גם הבת-דודה שלי, להאור רובין – אשר עוזרת לי מיום ליום, מחזרה לחזרה, מהופעה להופעה – להפוך את עבודת הבמה והיצירה הבימתית לפולחן של אהבה, אמונה, ואמון. זה כמה שנים להאור ואני במסע מעמיק ומטלטל, מלא מהמורות ומוקשים, אור וחושך, גילוי והשתאות ופחד והשראה – מסע אל הלב – עם המוסיקה המשותפת שלנו. זה מסע אל לב העולם שלנו, העולמות שאנחנו, אל המשפחה שנולדנו אליה ואל המשפחות שהקמנו, מסע אל העבר המשותף ובעיקר אל ההווה. והיום – ההווה הזה שם בידינו פרי מרגש מאד, שהבשיל על פני הרבה מאד זמן – עוד שבוע אנחנו יוצאים לעולם עם שיר בכורה "הַשְׁמִיעִנִי اسمعيني", שהפיק שאנן סטריט יחד עם עידו מימון."

כך להאור על החיבור והיצירה – "לפני עשרים וחמש שנה גיליתי שאני קוסמת. בניתי מופע מושקע וסופר רציני עם הבן דוד האהוב שלי יונתן קונדה. ביחד הופענו בסלון בבית הגדול של סבא וסבתא שלנו האהובים ז"ל בקנדה והתכוננו למופע כאילו במינימום אנחנו עולים לקיסריה. השנים חלפו וכל אחד צלל לעולמו, נענו בקווים מקבילים בין ירושלים לרמת השרון, יפו לברזיל. הזרע הזה ששתלנו כשהיינו קטנים חיכה לזמן הנכון ואחרי 20 שנה נפגשנו ליצור משהו חדש בעולם הזה. ומאז אני חייבת להגיד- אני עוברת עם יונתן את אחד המסעות הכי מאמתים, עוצמתיים, כייפים ומטלטלים שחוויתי בחייים שלי. זיכוך מטורף של כל אחד מאיתנו ושל המוסיקה והמילים שאנחנו כותבים. בשנים האחרונות התבשלנו אט אט ,יצרנו ,הופענו, התנסנו, התרסקנו…עפנו גבוה. עוד רגע אנחנו משחררים סינגל חדש של קונדה ולהאור בהפקה של שאנן סטריט ועידו מימון, מתרגשים בטירוף לחלוק איתכם את כל מה שבדרך- סינגלים, קליפים הופעות וכו.."

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: