חדשות הסצנהחדשות מקומיותחדשות רוק
כולל וידאו

נחשף – אוצר ההקלטות ממועדון לוגוס

אוסף הקלטות גנוז ממועדון הלוגוס המיתולוגי בתל אביב מוצא את דרכו לרשת, קטעים נדירים להאזנה, כל הפרטים.

הלוֹגוּס היה פאב ומועדון במדרחוב נחלת בנימין בתל אביב שפעל משנות השמונים ועד תחילת המאה העשרים ואחת. במקום שהוקם בידי רונן זיו ומיקי גפן התקיימו הופעות רוק. בין המוזיקאים שהופיעו במקום נמנים השמות ערן צור, המכשפות, דן תורן, דני רובס, יוסי אלפנט, זקני צפת, פורטיסחרוף, איפה הילד, רוקפור ואחרים.

מדובר במקום צפוף, עמוס בעשן סיגריות ובעצם היה הסנונית הראשונה בנוסחה התל אביבית של פאב ומועדון הופעות. אחריו קמו מספר מועדונים באותו סגנון שהפכו את תל אביב למה שהיא כיום, בארבי יבדל"א, הבלום בר וסאבליים המנוחים ועוד…

בשנות ה-90 זכה המועדון לחשיפה תקשורתית כאשר תוכניות טלוויזיה מוזיקליות בהנחיית יואב קוטנר, שכללו הופעות חיות צולמו במקום.

שתי הופעות נחקקו בדברי הימים של המועדון וסצנת ההופעות בתל אביב, הראשונה בתאריך 6 בספטמבר 1991 בה הופיעו במועדון חברי להקת "וויילד קרוז" עם יוסי אלפנט אשר נפטר מדום לב במהלך ההפסקה.  הופעה נוספת שנחקקה בזיכרון אבל מעולם לא התקיימה הייתה של להקת המכשפות שנקבעה לתאריך 2 באוקטובר 1997 אך לא התקיימה לאחר שהסולנית ענבל פרלמוטר נהרגה ערב קודם לכן בתאונה קטלנית.

כיום, משיק מושיק קופ, מי שעבד כטכנאי סאונד במועדון והחל את עבודתו בדיוק בתאריך הטראגי במהלכו התמוטט יוסי אלפנט ומת. קטעי הקלטות ששמר בארכיונו הפרטי מתוך קונסולת הסאונד של המועדון.

כך מספר מושיקו על ההקלטות – "תמיד היה לי רומן עם הקלטות, כבר מגיל צעיר, לוגוס היה עוד קורבן אחד בדרך… זה התחיל עם טייפ קסטות מאפן, אחר כך שכנעתי את הבעלים לקנות לי מכשיר דאט ואז זה הגיע לטייפ סלילים שמונה ערוצים… התחביב הפך לאובססיה ואחרי כמה שנים נערם לו מיני ארכיון שכמובן עבר הסבה דיגיטלית לאחרונה.."

באתר שפתח מושיקו לקטעי ההקלטות הוא מצרף בקשה לשלוח אליו חומרי ארכיון מהתקופה ההיא, תמונות, קטעי וידאו ומה שרק אפשר.

להאזנה לקטעי הסאונד לחצו כאן.

ברשת קיימים כמה קטעי וידאו נדירים מאותה עת, כך מופע של ברי סחרוף במועדון בשנת 1994

 

ועוד תיעוד מהופעות במקום שנעשו בידי חברת המון הפקות (הגלגול הראשוני של המון ווליום) לטלויזיה הישראלית

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: