קליפים חדשים

עידן שלום – מסלול החיים

בשירו החדש מגיש עידן שלום למאזין סיפור חיים מרגש, צפו בקליפ

עידן שלום, הוא מוזיקאי, יוצר, מלחין ומבצע, המצוי על מה שקרוי הספקטרום – לקויות הרצף האוטיסטי, לקויות נוירולוגיות בהליכי חשיבה מורכבים ומודעים ובהליכי עיבוד מידע חושי ראשוניים. אין בכך כדי לגרוע מהעובדה שמזה שש שנים עידן יוצר וכותב שירים. אפשר לומר שהמוסיקה הצילה אותו. באמצעותה הוא מסיר את המחיצות ולומד לדבר עם העולם כמו שאנחנו מכירים אותו. השיר החדש של עידן – "מסלול החיים", בדרך לאלבום בכורה, מכיל טקסט המספר את סיפורו האישי מנקודת ראות עצמית ברורה ביותר. השיר שנכתב והולחן בידי עידן עובד והופק מוזיקלית על ידי זיו רובינשטיין.

כך עידן על עצמו ועל השיר החדש – "להיות אוטיסט, זו לא בחירה, זו זכות. רבים מהאנשים, לא מבינים מה זה להיות בן אדם על הספקטרום, במיוחד, ילד על הספקטרום. עברתי הרבה מאוד קשיים בחיים ולמעשה, עד היום אני נלחם בהם, בכל אותם הפחדים, שנגרמו בעקבות הקשיים שעברתי. אני מרגיש עוף מוזר, אני מרגיש, שאני שונה מהחברה הנוירוטיפיקלית. כל חיי הייתי במסגרות נוירוטיפיקליות, כי רציתי להרגיש כמו כולם, אף על פי שאני לא כמו כולם. זה לא כיף להיות לבד, כשכולם ביחד, זה לא כיף, שכולם מבינים בדיחה ואתה לא, זה לא כיף להיות לא אתה, כי אתה צריך להתנהג לפי הנורמות החברתיות בסביבה בה אתה נמצא.

הכתיבה מרגיעה אותי, מפקסת אותי, גורמת לי תחושה של אושר, של שמחה, של שקט. אני מכור, אבל זו התמכרות טובה, אני בטוח. זה לא כזה פשוט להיות אדם על הספקטרום האוטיסטי. אתה חווה קשיים יומיומיים ש ״אנשים רגילים״ לא חווים ולא מבינים איך זה לחיות עם אוטיזם. קשה לי להבין סיטואציות חברתיות, אני לא יודע איך לגשת לאנשים ולפתוח עימם בשיחה, אני מרבה לשתוק ולא לדבר כשקשה לי. עד כיתה ה׳, הייתי פותר את הקשיים שלי בדרך האלימות, עד שמצאתי את הכתיבה"

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: