חדשות בינלאומיותחדשות הסצנה

50 שנה למסיבת התה של קט סטיבנס

לקראת ציון היובל לאלבום הכי מפורסם של סטיבנס או בשמו השני – יוסוף אסלאם עומדת לצאת גרסה חדשה עם ביצועים בני זמננו לשירים, הראשון ששוחרר - "Father and Son" בגרסת קליפ אנימציה והפקה תמוהה, כל הפרטים

קט סטיבנס, או בשמו המקורי סטיבן דמטריו גורג'יו, חגג את יום הולדתו ה- 72 בקיץ האחרון, הזמר היוצר שהתאסלם בשנת 1977 ושינה את שמו פעם נוספת ליוסוף אסלאם עומד לחגוג החודש את יובל השנים לאלבומו – Tea for the Tillerman שהוכתר כ"אלבום פלטינה משולש", נכלל ברשימת 500 האלבומים הגדולים בכל הזמנים, ושירים רבים ממנו הפכו ללהיטים.

סטיבנס עצמו היה בשנות ה- 70 של המאה הקודמת כוכב בינלאומי ענקי ומאוד פופולארי גם בישראל, הוא ביקר מספר פעמים באופן פרטי בישראל כיוסוף אסלאם. התפלל במסגד אל-אקצא ב-1978 וחזר פעמיים בשנת 1988 כדי להביע תמיכה בפלסטינים בתקופת האינתיפאדה הראשונה. באחת הפעמים נאם בפני אלפים בכפר כנא ונשא דברים נגד ישראל. לאחר מכן ניסה שוב להיכנס לישראל בשנת 1990 ובשנת 2000, ובשתי הפעמים נמנעה כניסתו. טענת ישראל הייתה כי הוא תרם בעקיפין כספים לחמאס. מבחינת קהל חובבי המוזיקה הפסד ענק וככל הנראה החמצה לראות ולשמוע את סטיבנס על הבמה מתי שהוא בישראל…

האלבום המקורי בגרסת רה מאסטר דיגיטלית

במסגרת החגיגות וכחלק ממסע הקידום והשיווק למכירת הגרסה העכשווית שוחרר אתמול וידאו קליפ הכולל את הביצוע החדש לשיר "Father and Son" בעיבוד המעלה כמה תמיהות לעומת הביצוע המעולה במקור.

אמנם הטקסט נותר בעינו והנרטיב המיטיב לתאר את המחלוקות הנוצרות לא פעם במשפחות כחלק מתופעת פער הדורות שריר וקיים, אך התרגיל ההפקתי שנעשה באלבום הוא שימוש בקול המקורי של סטיבנס משנת 1970 לצד הקלטה חדשה מהשנה החולפת היוצרת בעצם סוג של דואט קולי בין האב לבנו בשירות.

האלבום בגרסתו החגיגית יושק בתאריך 18 בספטמבר.

צפו והאזינו לגרסת השיר החדשה

הגרסה המקורית

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: