חדשות הסצנהחדשות מקומיותמוזיקה בצל מגיפת הקורונה
כולל וידאו

ויכוחים בועדת הקורונה על ההחלטה איך ומתי לפתוח את עולם ההופעות

על רקע קריאות לפתוח את עולם ההופעות מבלי להמתין להנחיות ממשלתיות יוצא שר התרבות בקריאה כי ניתן יהיה לחזור באופן מיידי להופעות על פי מתווים שנידונים כעת.

במהלך ישיבת וועדת הקרונה בראשות ח"כ שאשא ביטון שהתקיימה היום בנושא השאלה מתי ואיך יפתחו את עולם המופעים, ישיבה בה לא התקבל טקסט מעודכן ודווקני מצד גורמי הממשלה ביניהם פרופסור גרוטו מטעם משרד התרבות אמרה יו"ר הוועדה שאשא ביטון כדלקמן – "בלתי נתפס שהכול נפתח ורק התרבות נשארה מאחור".

רגעי הפתיחה של הדיון בוועדה, מתוך שידורי אתר הכנסת:

ברקע נשמעות קריאות שלא להמתין ולפתוח את עולם ההופעות מבלי לקבל את האישורים, קריאות אלו מגיעות בעקבות הידיעה כי ממשלת ישראל וראש הפרויקט למלחמה בקורונה פרופסור גמזו אישרו כניסתם של מעל 17 אלף תלמידי ישיבה מארצות הברית לישראל לקראת חגי תשרי למרות החשש כי הם יביאו עימם עלייה בהתפשטות נגיף הקורונה ועליית התחלואה.

שר התרבות חילי טרופר. צילום יובל אראל
שר התרבות חילי טרופר. צילום יובל אראל

על הרקע הזה הצהיר שר התרבות והספורט חילי טרופר לפני דקות ספורות כדלקמן – "הגיע הזמן לפתוח את עולם התרבות! בימים האחרונים אנו מנהלים שיחות אינטנסיביות עם אנשי משרד הבריאות, כולל הצגת עשרות מתווים אפשריים לפתיחת עולם התרבות בצורה בטוחה ובריאותית. פרנסתם של מאות אלפי עובדי עולם זה ואהבתם של מיליוני ישראלים לתרבות מונחים על הכף. אני משוכנע שניתן לפתוח את עולם התרבות באחריות ובאופן מיידי תוך שמירה על מתווה מאוזן שיבטיח גם בריאות וגם תרבות לאזרחי ישראל. הצגנו את המתווים הבטוחים, ונעשה הכל כדי שהם יאושרו תוך ימים."

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: