פס קול שבועי

פוטו מריאנה – ערים

אלבום אמיתי של להקה דמיונית, המפיק והיוצר צוק דבוסק משחרר יצירה מרתקת

פוטו מריאנה הוא שם הנושא לפרויקט מוזיקלי שיוצר, מנהל ומפיק צוק דבוסק, מוזיקאי אשר בדרך כלל רואים אותו עם גיטרת הבס מאחורי אמנים כעילי בוטנר, דיקלה, גיא ויהל, גבע אלון, לולה מארש ועוד..

במסגרת הפרויקט מתרגם צוק תמונות ויזואל ממצלמת הפוטו לכדי שירים הקורמים מילים ומנגינות ומספרים מעין סיפור מסע בו כל שיר הוא סיפור בפני עצמו בו נוטלים חלק נגנים ומוזיקאים יוצרים רבים ומגוונים – אביגייל רוז, גילי לנדאו, יעל שושנה כהן, תומר ישעיהו ,רוני בר הדס, שלי לוי, מאור אלוש, מאיה בלזיצמן, ינון פרץ, יואב ארבל, כרמל אקמן, דקל דביר, מתי גלעד, יוחאי בלום, עידו אוחיון, נועם חיימוביץ וינשל, בן אבגיא, גדי פטר, מאור שוורצברג, דן זיתון, עדי רותם, אוריאל ויינברגר.

 

כך צוק על הפרויקט שלו הנחשף כעת לעולם – "שנתיים אני כותב ומקליט מוסיקה ומילים ומזמין חברים אל להקה חצי מדומיינת שמשתנה משיר לשיר והם נכנסים אליה ויוצאים. כתבתי מילים על דברים שעברו לי בעיניים או בידיים או בראש, גבולות פתוחים ומהגרים, מקומות כבושים ולבבות כבושים ומכוניות שכורות באירופה. גלות וערות ואהבה וארץ כנען. אני ממשיך כל הזמן אבל הייתי צריך לשים נקודה איפשהו, אז שמתי אחרי שמונה שירים" היום זה יוצא."

בשל צוק העיתים, מופע ההשקה לאלבום אשר נקבע לתאריך 25 ביולי במועדון לבונטין 7 לא יצא לפועל בזמן הקרוב, אולם אפשר להגיש לקוראים חצי נחמה בדמות תיעוד מופע שהתקיים בתאריך 23 ביוני אז התארח ההרכב בתכנית הלייב ג'אם של כאן 88 , צפו.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: