מוזיקה בצל מגיפת הקורונהסיקור הופעות
כולל וידאו

עצרת הגאווה – המהפכה לא הושלמה

הסלוגן של עצרת הגאווה הוביל לעימותים בקרב החוגגים, אבל היו גם שירים

קרוב לאלפיים אנשים נטלו חלק בעצרת הגאווה שהתקיימה אמש בכיכר רבין בתל אביב, עצרת שנערכה כתחליף למצעד הגאווה השנתי והרייב המוזיקלי בסיומו כפי שהיה נהוג מזה שני עשורים, הסיבה כמובן – מגיפת נגיף הקורונה וההגבלות של משרד הבריאות שמנעו את קיומו מטעמי התקהלות רבתי.

עצרת הגאווה - המהפכה לא הושלמה. צילום יובל אראל
עצרת הגאווה – המהפכה לא הושלמה. צילום יובל אראל

אמנם מארגני העצרת התל אביבית, שהתקיימה במקביל לאירועים דומים ברחבי הארץ, דאגו לפמפם לקהל שהתאסף כי עליהם לשמור על ההנחיות והתקנות מבחינת כיסוי פנים ומרחק מאחד לשני, אך בסופו של דבר הקהל שעמד בקדמת הבמה נחזה להיות כמו בכל אירוע מוזיקלי כשעשרות מתגודדים על גדר הלחץ כדי לתפוס זווית נוחה יותר לצפייה.

עצרת הגאווה - המהפכה לא הושלמה. צילום יובל אראל
עצרת הגאווה – המהפכה לא הושלמה. צילום יובל אראל

העצרת התקיימה תחת הסיסמא "המהפכה לא הושלמה" אכן מעין סלוגן מתריס ואחד ממאפייניה היה העובדה שטרם קיים שוויון זכויות לזרמים השונים המהווים את "הקהילה" אל מול המיינסטרים הישראלי  הממסדי. ההכלה של הקהל התבטאה דווקא במעין מיצג מחאה בו הונפו מתוך הקהל שלטים עם הכותרות "צדק לאיאד אל-חלאק" (הצעיר האוטיסטי שנורה למוות בידי לוחמי מג"ב במזרח ירושלים) ולצידם דגל הרשות הפלסטינית שהונף מעל כולם, אירוע שעורר את זעמם של כמה מהנוכחים והפך לקטטה שנרגעה בהמשך בעוד אנשי משטרה משקיפים על המעורבים ומאפשרים לאירוע להמשיך ללא תקלות נוספות.

דנה אינטרנשיונל בעצרת הגאווה. צילום יובל אראל
דנה אינטרנשיונל בעצרת הגאווה. צילום יובל אראל

אבל לעניין האמיתי שלשמו באנו אמש לכיכר רבין – הופעות האמנים שנבחרו השנה – החל מדנה אינטרנשיונל שבצעה שוב את השיר "ילדים זה שמחה", אותו בצעה פעם קודמת באירועי הגאווה לפני מספר שנים עת עמדו בסימן המשפחות, דנה עלתה לבמה כשהיא עוטה מסיכת הגנה שקופה על פניה ומסביבה תריסר ילדים ממשפחות להט"בים.

מארינה מקסימילאן בעצרת הגאווה. צילום יובל אראל
מארינה מקסימילאן בעצרת הגאווה. צילום יובל אראל

בהמשך עלתה לבמה מארינה מקסימיליאן לביצוע השיר החדש שלה – "בוער בי השינוי" שסימן פתיחת סבב הופעות בתחילת השנה שלא בא לידי סיומו בעקבות ההגבלות עקב המגיפה.

בין מופע אמן אחד למשנהו עלו לבמה נציגי ציבור – ראש העיר תל אביב רון חולדאי, איתי פנקס מחזיק תיק הלהט"ב בעירייה, נציגים מעמותות וארגוני הלהט"ב בתל אביב, ידוענים וידועניות מקרב הקהילה שנשאו דברים אודות הקריאה " המהפכה לא הושלמה".

טל רמון וקורין אלאל בעצרת הגאווה. צילום יובל אראל
טל רמון וקורין אלאל בעצרת הגאווה. צילום יובל אראל

השילוב המוזיקלי הבא היה הרכב חדש שכלל את קורין אלאל וטל רמון, אשר לוו בהרכב שכלל את רם אוריון, ערן צור וקרן טפרברג לביצוע של השיר "זן נדיר" שלווה בוי-ארט מצוין.

סטטיק, בן אל ונסרין בעצרת הגאווה. צילום יובל אראל
סטטיק, בן אל ונסרין בעצרת הגאווה. צילום יובל אראל

ההיי לייט של העצרת היה כמובן עלייתם של הצמד סטטיק ובן אל יחד עם הזמרת נסרין קדרי מלווים בהרכב רקדנים וביצועו הפומבי החי הראשון של השיר שנוצר כהמנון הגאווה לשנה זו "חביב אלבי", בסיומו של הביצוע המשיכו סטטיק ובן אל בשיר נוסף – Further Up.

אושר והראל בעצרת הגאווה. צילום יובל אראל
אושר והראל בעצרת הגאווה. צילום יובל אראל

את העצרת חתמו אושר בחטה והראל סקעת בביצוע השיר שכתב והלחין אושר עבור הראל – כולנו אותו דבר. בסיום קרא הראל סקעת כי אמנם המהפיכה לא הושלמה אך הם יעשו הכל כדי שכל אחד מאנשי קהילת הלהט"ב יוכל להתחתן ולהקים משפחה.

לחצו לצפייה בגלריית התמונות המלאה מהעצרת, צילום יובל אראל

צפו בביצועי השירים בעצרת, צילום אדוה אראל

 

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: