פס קול שבועי

זאב טנא – מקולקל

אלבומו החדש של זאב טנא יצא לחופשי, עשרה שירים באלבום בר המצווה, האזינו

אלבומו החדש של זאב טנא "מקולקל" הוא האלבום ה- 13 שלו ובעצם האלבום ה- 12 אם לא סופרים אלבומי אוסף. למי שמכיר ומי שלא מכיר, טנא הוא בעצם פחות טרובדור ויותר זמר מחאה עברי שצועד במשעולי הפזמונאות כבר 33 שנה מאז שהשיק את אלבומו הראשון "טנא והזאב".

באופן אישי נחשפתי לטנא ויצירתו בעקבות אלבומו, מיתולוגי ממש, "חתול שחור" שיצא בשנת 1989 עוד לפני שמישהו חשב להקים רשתות חברתיות. את הדמות הממשית פגשתי לפני למעלה מעשור במסגרת ההופעות בליין "לכלוך באוזן" שאצר שדרן הרדיו לאון פלדמן באוזן בר בימיה הראשונים. בפעם האחרונה שנפגשנו בהשקה היה לפני שלוש שנים בהקת אלבומו הקודם "צעיר אני כבר לא אמות" במועדון בארבי. לדידי זאב טנא הוא הוגה דעות הומניסט המביען בלווית מנגינות.

לדברי זאב האלבום החדש עליו עמל במשך שנתיים הוא אלבום הבגרות שלו, כך הוא אומר "…זהו אכן האלבום השלם ביותר שלי, זהו האלבום שבו, לתחושתי כמובן, היצירה שלי הבשילה..."

במסגרת העבודה על שירי אלבום שיתף זאב טנא פעולה עם שורת מוזיקאים ביניהם אודי בונן, גל מאסטרו, עודד אלוני, מתן אסייג, נעמה יוריה, יעל גיסיס וימי ויסלר (הבילויים) שגם אחראי על ההפקה המוזיקלית.

אני לא מוצא מקום להרבות במלל אודות השירים, אומר רק – פשוט הטו אוזן…

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: