חדשות הסצנהחדשות מקומיות
כולל וידאו

נפרדים מיהונתן פריג'

עשרות חברים ובני משפחה הגיעו היום אחה"צ להיפרד מהגיטריסט האהוב יהונתן פריג' בדרכו האחרונה

עצב אדיר מהול בצלילי שירים ומנגינות השרו מערבולת של תחושות במהלך טקס הפרידה מיהונתן פריג', המוזיקאי והגיטריסט האהוב שהלך אתמול לעולמו לאחר שלקה לפני יותר משבוע בדום לב והיה מחוסר הכרה במשך כל הזמן.

הטקס התקיים בבית העלמין "בשביל מנוחה נכונה" בראשון לציון ובין החברים הרבים נכחו בנוסף לבני משפחתו גם שורה ארוכה של אמנים וזמרים שיהונתן עבד איתם ולצידם ביניהם – עברי לידר, שירי מימון, שמעון בוסקילה, מוקי, כפיר בן ליש, ריטה, עידן עמדי, ישי ריבו, מירי מסיקה, חנן בן ארי, דורון מדלי, ניקי גולדשטיין ועוד.

עברי לידר נפרד מיהונתן פריג'. צילום יובל אראל
עברי לידר נפרד מיהונתן פריג'. צילום יובל אראל

במהלך הטקס עלה עברי לידר והרכבו וביצע את השיר "איש יקר" לזכרו של יהונתן ואף סיפר לקהל הרב – "כתבנו הרבה שירים ביחד ואני רוצה לנסות לעשות שיר שכתבתי עוד לפני שהכרתי את יהונתן, אבל הוא נורא אהב אותו ואמר לי 'עברי, בוא נעשה את זה'. ואני נמנעתי תמיד בעדינות, אמרתי לו שזה שיר שקצת קשה לי לשיר אותו".

שירי מימון נפרדת מיהונתן פריג'. צילום יובל אראל
שירי מימון נפרדת מיהונתן פריג'. צילום יובל אראל

הזמרת שירי מימון, שיהונתן היה הגיטריסט המלווה שלה שנים רבות בצעה את השיר "זמן של חסד" ואף הוסיפה ואמרה מול הקהל הרב "ג'וני, אני לא יכולה לדמיין את הבמה שלי בלעדיך. כל מה שהיית בשבילי. המבט הזה שלך, והקולות שאני שומעת באוזן והגיטרה שלך באוזן שלי חזק. את השיר הזה תמיד שרתי כשהראש שלי מונח על הכתף שלך".

אשתו של יהונתן, שירלי נוב, גם היא מוזיקאית ווקליסטית בהרכב "לייב" שיהונתן היה בין מיסדיו הספידה את בעלה במילים אלו – "תבטיח לי מלאך שלי שתאיר לי את הדרך בפנס ותלך איתי קצת יד ביד, בשביל הילדים המדהימים שלנו. הלוואי ואצליח למלא במעט את החור הגדול שנפער. האיש שהפיץ בנועם את האנרגיה הכל כך מיוחדת שלו, שעושה את העולם למקום טוב יותר. כמה אהוב אתה. איזו אהבה אדירה ומעוררת השתהות, מזל שבחרת בי להיות אשתך ולבלות במחיצתך 12 שנים קסומות. תודה רבה שהפכת אותי לאדם טוב יותר, שהצחקת אותי, שהיית איש סוד שלי שידע לקרוא אותי במבט. כמה חוכמה, ידע, פילוסופיה ורוח הייתה בך. יכולת לדבר עם כל אחד על כל נושא שבעולם. מקור הגאווה שלי. תודה שנתת לי להיפרד בימים האחרונים, להיות מוקפת במשפחות ובחברים המדהימים שלנו. תנגן לנו מדי פעם מלמעלה". שירלי בצעה קטע מתוך השיר "לא יפריד דבר בינינו".

נפרדים מיהונתן פריג'. צילום יובל אראל
נפרדים מיהונתן פריג'. צילום יובל אראל

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: