חדשות הסצנהחדשות מקומיות

יהונתן פריג' הלך לעולמו

הגיטריסט האהוב יהונתן פריג' שנאבק בשבוע האחרון על חייו הלך הערב לעולמו

ערב עצוב, יהונתן פריג', אחד הגיטריסטים האהובים בסצנה המוזיקלית בישראל, הלך הערב לעולמו לאחר שנאבק במשך שבוע ימים על חייו בעקבות אירוע לבבי שהותירו מחוסר הכרה וללא דופק במשך זמן ארוך.

בעקבות מאבקו לחיים פנו אשתו וחברים קרובים לציבור הרחב בבקשה לשאת תפילה לרפואה שלמה ומהירה.

לצערנו הרב הערב תם מאבקו של יהונתן והוא הלך לעולמו. שנת 2020 היא אחת השנים הארורות ביותר לאנושות.

כך הודיעו בני משפחתו על האסון – "בצער עצום ובכאב גדול אנו מודיעים על פטירתו של יונתן פריג' היקר והאהוב . יונתן נפטר הבוקר בבית החולים אכילוב שם היה מאושפז בשבוע האחרון עם פגיעה מוחית קשה. משפחתו מבקשת להודות לצוות הרפואי של המחלקה לטיפול נמרץ שעשה כל שניתן למענו. מועד הלווייתו יפורסם בהמשך היום. יהי זכרו ברוך"

עם היוודע דבר מותו הודיע שר התרבות והספורט חילי טרופר על השתתפות משרדו בצער המשפחה – "הגיטריסט המוכשר יהונתן פריג' הלך היום לעולמו. יהונתן היה אחד מן הנגנים המובילים והמוערכים בישראל. משתתף בצער המשפחה על מותו."

יהונתן פריג', בן 42, הותיר אשה שירלי נוב, בעצמה זמרת, שחקנית ועו"ד, שני ילדים, החל את הקריירה המוזיקלית שלו בשלהי שנות התשעים כאשר הצטרף להרכב רוק של אורלי פרל "ראלי צ'ופר", בהמשך הצטרף יהונתן פריג' להרכב הרוק האלטרנטיבי Squid ושנה לאחר מכן להרכב "נובה".

יהונתן החל ללוות זמרים וזמרות ביניהם מירי מסיקה, איריס פרחי ובהמשך הצטרף להרכב הליווי של הזמר והיוצר עברי לידר, להרכב הנגנים המלווה את הזמרת ריטה ואף הצטרף אל הפרויקט של עידן רייכל ובשנים האחרונות ליווה את שירי מימון.

יהונתן אף ליווה את יגאל בשן והיה המנהל המוזיקלי של להקת הליווי של יגאל "לייב", הוא גם ניהל מוזיקלית את מופע ההצדעה ליגאל לאחר לכתו בטרם עת.

כאמור הערב מאבקו תם והוא הלך לעולמו. יהי זכרו ברוך.

מילים שכתב עברי לידר לזכרו של הגיטריסט שליווה אותו בדרכו המוזיקלית

כך המוזיקאי גלעד שגב על יהונתן

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: