קליפים חדשים

אסף אבידן – Lost Horse

אסף אבידן עושה ריסטארט לכל התקופה ומשחרר שיר חדש מתוך אלבומו הבא.

בשלהי שנת 2019 ושנה שלמה לאחר הופעתו האחרונה בישראל, הודיע הזמר והיוצר אסף אבידן כי הוא מסיים את שנת השבתון אליה יצא אז והוא עומד לשחרר אלבום שירים חדש עליו עבד ביחד עם המפיק המוזיקלי תמיר מוסקט.

התכנית המקורית הייתה לפתוח את שנת המופעים החדשה במופע מפתיע במסגרת פסטיבל "חלב ודבש" שתוכנן להיערך בחג השבועות הקרוב באמפי במושב נהלל. ברור לכם שזה לא יקרה…

ואז הגיע הנגיף, אסף נאלץ להמשיך ולהסתגר בביתו שבצפון איטליה ולהמשיך לחדד את היצירות החדשות עליהן עבד. לפני חודשים בהשראה של רגע, הוא שחרר לעולם תיעוד וידאו אינסטגרמי לביצוע אקוסטי עם פסנתר לאחד משירי האלבום בשם No Words. כאמור זה לא היה חלק ממסע שיווק וקידום מתוכנן מראש לקראת יציאת האלבום אלא יותר שחרור לחצים של אדם שמצוי כבר מעל שנה בסגר עצמי וכעת הסגר הממלכתי ממשיך לכלוא אותו בביתו, תזכרו, אסף מתגורר בחווה ישנה בצפון איטליה, די מנותק מהעולם האורבני…

זמן קצר לאחר מכן אסף משחרר שיר נוסף הצפוי להיכלל באלבום המתהווה, הפעם המעטפת וידאו קליפ שנוצר דרך שיתופים ברשת בסיוע רקדנים שבצעו את חלקם אל מול מצלמת הרשת הביתית, בעת שכמעט כל העולם עצר מלכת והשתבלל בבתיו.

כעת, עם תחילת הצעדים להשתחררות מהסגר והריחוק החברתי שהעולם כפה על עצמו, ואחרי שגם אסף אבידן בעצמו קיים מופע אקוסטי פתוח לצופים ברשת, הוא מבקש ליצור ריסטארט לכל הזמן הזה ולשחרר, לדבריו, את השיר הראשון מתוך האלבום, הפעם כסינגל לרדיו, לא ממש כקליפ עם נוכחות.

השיר החדש ששמו Lost Horse הוא בעצם קינה על האהבה, אסף, סגפן בנשמתו כהרגלו מבקש במילותיו שנשלחו אל אמצעי התקשורת השונים לפרשן את השיר והמעטפת הנפשית שלו כך – " 2019 הייתה שנה מוזרה עבורי, רגע לפני שהיא החלה, הותקפתי ע"י זאב שניסיתי לאמץ, כמה חודשים אחר כך, להקת זאבים הגיעה לשדה שליד הסטודיו שלי ורדפו אחרי אריאדנה, סוסת ה"פיינט" האהובה שלי, עד שלבסוף, בבהלה, היא נפלה מצוק אל הים ולעולם לא נמצאה שוב. הייתי שבור לב ומיואש מחוסר היכולת שלי לעזור לה, להחזיר אותה, לשנות את גורלה. השילוב בין הגודל האפי והקטנות האין סופית בתוך הסיפור הדרמטי הזה בין חיים למוות, לחץ על כל הכפתורים שלי. אחרי שעות ארוכות של חיפוש עקר אחר הגופה שלה, חזרתי לסטודיו ופתחתי מחברת. בראש הדף של עמוד קטן, כתבתי את שתי המילים –  “Lost Horse”ואז בכיתי. בכיתי על כל האהבות שידעתי ואיבדתי, על כל הפעמים שהכוח שלי לא היה מספיק כדי לשנות את התוצאה של חיים רוויים בסופיות. חיים מלאים בקצים. בכיתי על מה שנדמה כרגש בלתי מוגבל בתוך עולם מוגבל " 

את השיר החדש, שאינו עטוף בקליפ מוחשי, מוגש באמצעות אחת מהפלטפורמות הדיגיטליות של הזרמת הצלילים הפופלאריות, יחד עם השיר הקודם ששוחרר. האזנה.

 

נכון לעכשיו המופע הראשון של אסף אבידן לשנת 2020 מתוכנן להתקיים במצודת St. Michael  בעיירה סיבניק בקרואטיה בתאריך 4 באוגוסט.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: