חדשות בינלאומיותחדשות הסצנה

כולנו מאמינים בני מאמינים

פסטיבל מוזיקה מקודשת בשיתוף פעולה ממיס גבולות – דתות, עמים, אמונות באירוע התכנסות גלובלי, כל הפרטים

כמידי שנה בתפר שבין הקיץ לסתיו מתקיים פסטיבל מקודשת המלקט ואוצר בהתכנסות אל ירושלים השלמה אמונות, אומנויות, מוזיקה, צלילים, סגנונות ורגשות תוך מתם דגש להמסת גבולות, בין אנשים, דתות, אמונות, מסגרות, מעגלי חיברות, מוסיקה.

מתוך המחסום וההתכנסות פנימה שירדה עלינו השנה בעקבות הניסיון לעצור את התפשטותה של מגיפת נגיף הקורונה אוצרים אנשי פסטיבל מקודשת בשיתוף פעולה עם "ציון" קהילה ארצישראלית המבקשת לרקום יחד יהדות ארצישראלית, שוויונית, העוסקת בלימוד, תיקון עולם ותפילה על הרצף הקדום שבין מסורת לחידוש בראשותה של הרַבָּה תמר אלעד-אפלבּום, התוועדות אונליין עולמית ראשונה ויחידה במינה – זו תהיה התכנסות בין דתית אמנותית מקוונת מירושלים המקודשת. תפילות מנהיג.ות דת וקהילות מהעולם, חוברות למוזיקה, וידאו ופירורים מירושלים ונאספות לערב אחד שמציע עיר לכולם.

האירוע יתקיים ביום שלישי, 19 במאי החל מהשעה 21:30 ויועבר בשידור ישיר באמצעות זום כאן.

שוו במחשבותיכם את האירוע ממיס הגבולות שיתקיים בביתה החדש – Feel Beit – מרכז התרבות החברתי בירושלים. במשך כשעה וחצי ימצאו הפרקטיקות השונות של התפילה והיצירה על שלל זרמיה, אמונותיה ועמיה כשוות ומשלימות, כדרכי ביטוי לאמונות שונות שקיימות בעיר ירושלים.

במהלך האירוע תתבקשו לאחוז באמונה שלכם, ובמקביל להתבונן דרך המבט של אמונה נוספת. תוך כדי ניסיון לאפשר לבנות ובני כל הדתות והאמונות מרחב סובלני ליצור בו, להביע בו, להתפלל בו, להתחבר בו, להיות בו.

האמת היא שאין דרך קלה לדמיין את זה, כי ככה זה עוד לא קרה, אבל הדרך שבה צעדנו לימדה אותנו שבדיוק עכשיו זה הזמן להפסיק לחלום עתיד טוב יותר, ולהתחיל לנסח אותו.

שעת הארוע נקבעה כדי לאפשר למוסלמים שבינינו לקיים את תפילת העשאא'

פרטים נוספים בעמוד האיוונט בפייסבוק

וכמובן כולנו מצפים לפסטיבל מקודשת המלא של סתיו 2020 אאמן!!

הצצה לזכרונות וטעימות מפסטיבל מקודשת בשנים קודמות…

מקודשת, מקודשת, מקודשת, מקודשת…

מקודשת, מקודשת, מקודשת, מקודשת…

מקודשת, מקודשת, מקודשת, מקודשת…

מקודשת, מקודשת, מקודשת, מקודשת…

מקודשת, מקודשת, מקודשת, מקודשת…

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: