חדשות בינלאומיותמוזיקה בצל מגיפת הקורונה

במדינת מיזורי חוזרים להופעות מעכשיו

על פי החלטת מושל מדינת מיזורי, ארה"ב, ניתן לקיים הופעות עם קהל כבר עתה, כל הפרטים

האם האור בקצה המנהרה כבר נדלק? בעקבות הסדרי ההגבלות וההיתרים שממשלת ישראל הכריזה עליהם אמש, ניגשנו לבדוק מה קורה אצל האח הגדול בשעה זו. מצאנו חילוקי דעות בין מנהיגים בארצות הברית סביב שאלת החזל"ש.

בדיווחים המגיעים באתרי החדשות מעבר לים עולה כי לפי מושל מדינת מיזורי בארה"ב, מיק פרסון, שאף הצהיר כי אינו נוהג לעטות מסיכת פנים בבתי עסק והחלטה שכזו היא עניינו הפרטי של כל אזרח, תוכנית החזרה לנורמליזציה במדינתו כוללת בין היתר אישור לקיים אירועי התכנסות גדולים ובניהם גם מופעי מוזיקה.

אמנם כאשר נידרש להבהיר את ההחלטה ציין המושל כי בשלב זה מדובר במופעים בישיבה ותוך שמירת מרחק בהתאם לדרישות הריחוק החברתיות ותוך הסתמכות על אכיפת הדרישות בידי רשויות החוק והבריאות. תוכנית זו תותאם עד לתאריך 31 במאי, לאח מכן יתקיים מחשב מחדש האם ההיתרים יורחבו או יוחזרו ההגבלות.

את דבריו של המושל חיזק נציג מהמחלקה לבריאות של מדינת מיסורי, אשר הבהיר כי קונצרטים אינם חייבים לדבוק באותן מגבלות תפוסה כמו עסקים קמעונאיים, אך מארגני האירועים צפויים לרווח את הקהל במרחקים של מטר וחצי על מנת לשמור את הריחוק החברתי הנדרש עדיין.

ההחלטה המאפשרת את החזרה לשגרה מסויימת של הופעות לא התקבלה באהדה רבה בחלק מערי המדינה, כך בעיר סנט לואיס, מתכוונים לשמור עדיין על תוקפו של הצו המורה להישאר בבית עד להודעה חדשה.

מנגד ראשי הערים לוס אנג'לס וניו יורק הבהירו כי החזרה לשגרה בתחום ההופעות לא תצא לפועל לפני סתיו 2021 או עד שימצא חיסון כלשהו.

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: