קליפים חדשים

נועה תשבי ויוסי מזרחי – Ain’t No Sunshine

פרויקט הפאזל של יוסי מזרחי עם שירתה של נועה תשבי לשיר - Ain’t No Sunshine, מחווה לביל ווית'רס. צפו בקליפ

אתחיל בכך שהרעיון ליצור חדש מהקיים כבר רץ ברשת שנים לא מעט, אצלנו החל בכך קותימאן שיצר קמופוזיציות מוזיקליות עם נגנים מכל העולם וקינח עם הפרויקט שלו שעטף את שירתה של Princess Shaw. גם ידידי אדר אבישר יוצר פרויקטים חוצי יבשות דרך הרשת ובעצם שניהם אינם הראשונים בתחום. כעת פורץ המפיק והיוצר יוסי מזרחי, שחזר לארץ בעקבות מגיפת וירוס הקורונה עם פרויקט חדש העונה לשם  #ISOSESSIONS – מדובר בשידור לייב בן שעתיים, בו המשתתפים מקליטים את עצמם מנגנים ושולחים ליוסי, והוא בתורו מרכיב את מגוון החתיכות הללו לפאזל אחד מוסיקלי שלם, אותנטי ויחיד במינו – הרעיון מוכר ומצליח תמיד.

View this post on Instagram

#aintnosunshinewhenshesgone

A post shared by Noa Tishby (@noatishby) on

מספר ימים לפני פטירתו של ביל ווית׳רס העלתה נועה תשבי וידאו בו היא שרה את להיטו המיתולוגי  Aint No Sunshine יחד עם בעלה בסלון ביתם בלוס אנג׳לס. ביצוע ספונטני ואותנטי לאחד השירים הגדולים בכל הזמנים. כבר בשעות הראשונות הוידאו צבר צפיות ותגובות, ותפס את תשומת ליבו של המפיק והיוצר יוסי מזרחי אשר החליט לקחת את הוידאו של נועה ולהקליט עליו חברים נוספים ממקומות אחרים בעולם, ולהוציא את השיר בצורה מסודרת. לרוע המזל יום לאחר מכן, ביל ווית׳רס הלך לעולמו, בן 81, בשל סיבוכים כתוצאה מאירוע לבבי.

כך נועה תישבי על הפרויקט המשותף – "‎לפני כמה שבועות אחרי כמה ימי בידוד וכמה כוסות יין, רוס הצליח לגרור אותי לשיר איתו שיר, ועוד להעלות אותו לאינסטה. למחרת קיבלתי טלפון מיוסי מזרחי, שאמר לי שהשיר ריגש אותו וביקש להפיק אותו מחדש. אני מכירה את יוסי רק בקבוצות גדולות, שלום שלום, מעריכה מרחוק אבל עוד לא יצא לנו להתחבר. זו הייתה הפתעה כל כך נעימה שכמובן שמחתי מאוד. ‎למחרת ביל ווית׳רס, האומן שכתב את השיר הזה ששנינו כל כך אוהבים – הלך לעולמו. מה ששרק הוסיף עוד שכבה של מוזרות למוזרות הכללית שאופפת את כל העולם. ‎לא שרתי שנים ואני מודה כל כך ליוסי וצוות הנגנים המדהים שלו שקפץ על הסיפור הזה וחלק איתנו כשרון אור והשראה. ‎תהנו מהשיר שלנו, תהנו מהקליפ. ‎תחזיקו מעמד אור אהבה ובריאות בריאות ‎בריאות"

הביצוע החדש הוא בעצם המחווה והאנדרטה המוזיקלית הכי אותנטית שקמה לזכרו, צפו בקליפ.

 

הביצוע של ביל ווית'אס

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: