מוזיקה בצל מגיפת הקורונה

משרד התרבות מכריז על תמיכתו בשידור מופעים דיגיטלים

די באיחור - שרת התרבות ח"כ מירי רגב הכריזה כי היא תקצה 8 מיליון ₪ לטובת הקמת אולפני שידור למופעי תרבות ברשתות החברתיות במימון משרד התרבות והספורט.

מרגע לרגע עולה התובנה כי מדינת ישראל נכנסת לסגר, מרצון או מאילוץ, בשל התפשטות מגיפת הקורונה והמאמץ לבלום אותה, אחרי שבימים האחרונים לאור ההוראות האוסרות למעשה קיומם של הופעות בוטלו או נדחו עשרות רבות של מופעים מתוכננים ואמנים רבים החלו להופיע במסודר או באורח עצמאי ברשתולת החברתיות בשידורים חיים, ובמקביל נתנו הנחיות שעוד מעט יהפכו לתקנות מחייבות על איסור יציאה שלא לצורך מהבתים, משרד התרבות והספורט משחרר הודעה בדבר הירתמות תקציבית לסיוע והקמת אולפני שידור ברשתות החברתיות לאמנים ומופעים, ( ובחשיבה אישית -ההודעה מגיעה בעצם קצת באיחור שהרי ברגע שהעוצר יוצא לפועל כל הפרויקט לא יגיע לכלל הפעלה).

כך שרת התרבות והספורט, ח״כ מירי רגב: "החלטתי להשקיע סכום משמעותי בהשקת אולפני שידור של מופעי תרבות ברשת החברתית ובדיגיטל שתאפשר לציבור הרחב להמשיך וליהנות ממגוון מופעי תרבות במרחב הפרטי. פלטפורמה דיגיטלית זו תאפשר לאמניות ולאמנים, שמאז ומתמיד תמכו בעורף האזרחי בתקופות ביטחוניות רגישות, להמשיך להופיע. אני קוראת לכל היוצרות והיוצרים, האמנים ובתי היוצרים שרוצים להצטרף למיזם ולהופיע בפני הקהל הרחב, לפנות אלינו, למשרד התרבות והספורט, הבית של האומנים. המופעים יהיו זמינים ברשת בחינם, ויאפשרו לכלל הציבור ליהנות מהם."

ובתוך כך עולה כי לאור ההנחיות החדשות שיצאו היום בצל נגיף הקורונה, בהנהלת ערוץ 24 נאלצים לבטל את ימי השידור המיוחדים מהאולפן הפתוח.

החל ממחר תוכננו ימי שידורים חיים מיוחדים עם מיטב האומנים ועם מגוון אורחים, אך בהתאם להנחיות המחמירות החדשות, אשר מגבילות את היציאה מהבית, התקבלו בערוץ ביטולי השתתפות של אורחים שהתכוונו לקחת חלק בשידור החי מהסינמה סיטי. מהנהלת הערוץ נמסר כי הם ימשיכו  לשדר סדרות, סרטים ומוסיקה טובה, כדי לעזור להעביר את הזמן בבית.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: