חדשות בינלאומיותחדשות הסצנהמוזיקה בצל מגיפת הקורונה

האירוויזיון – רק דרך המסך?

האם התחרות השנתית תיפול קורבן למגיפת הקורונה ותוותר על אירוח קהל במתחם התחרות?

רבים מחובבי תחרות האירוויזיון בארץ זוכרים בוודאי את הריגוש שאחז בהם עת התמזל מזלם ליטול חלק כקהל באחד משלבי התחרות שנערכו במתחם אקספו במרכז הירידים בתל אביב. אולם נראה כי השנה מזלם של תושבי רוטרדם וקהילת חובבי האירוויזיון העולמית לא יאיר להם פנים ואת התחרות על כל שלביה יאלצו כל המתעניינים לראות אך ורק באמצעות צפייה במסכי הטלוויזיה בשידור הערוצים המקומיים או דרך יוטיוב.

אירועים גדולים לא פחות שהיו אמורים להתקיים ברחבי העולם, החל מפסטיבל הטכנולוגיה והאמנות SXSW באוסטין טקסס שבוטל, עובר לשאלות העולות כעת לגבי גורלו של הפסטיבל הכי גדול בחוף המערבי – Coachella האם הוא הבא בתור מבחינת ביטול, אלו בנוסף לביטולים של סבבי הופעות בינלאומיים של אמנים ולהקות ביניהם גרין דיי, אבריל לאבין, חאלד וסטורמזי, מטים צל גדול על גורלו של האירוויזיון השנה.

מסתבר כי המיקום של האירוע השנה, בעיר רוטרדם בהולנד, הוא בעייתי בעצמו, מקרה המוות הראשון בהולנד כתוצאה מהווירוס התרחש בבית החולים בעיר, גבר כבן 86 אובחן כחולה במחלה ובמהלך אשפוזו הוא נפטר ביום שישי האחרון.

הולנד דיווחה על זיהום הנגיף הראשון בתאריך 27 בפברואר. נכון להיום סך מקרי ההדבקה עומדים על 264. די בעובדה זו בלבד כדי להעלות סימני שאלה ענקיים לגורלו של הפסטיבל, למיקומו וכמובן לנושא צפייה חיה במהלכו בתוך האולם. למרות שעד עתה לא הוטלו כל מגבלות בהולנד על כינוסים פומביים.

היום התכנסו ברוטרדם נציגי משלחות המשתתפות בתחרות על מנת להתניע את המהלכים אחרי שכבר נקבעו האמנים והשירים שייצגו כל מדינה ומדינה בתחרות. בעקבות החלטת הנהלת תאגיד כאן המשלחת הישראלית נעדרה מהכינוס בו יוחלט למעשה לאן מתקדמים הלאה עם השאלות, הבעיות והתחרות עצמה, הנציגים הישראלים נאלצו להסתפק בווידאו קונפרנס  מול הכינוס.

עדן אלנה פקר ליבי
עדן אלנה פקר ליבי

גם הנציגה הישראלית עדן אלנה, אשר תבצע את השיר Feker Libi לא תגיע להולנד במטרה ליטול חלק בצילומי קליפ תדמית לקראת התחרות, אף זאת בעקבות ההחלטה לא לצאת בשלב זה מהארץ.

ובתוך כך הכריזו מנהלי התחרות בהולנד כי המפיק והדי ג'י ההולנדי המפורסם אפרוג'ק יופיע בחלק ה"אמנותי" בגמר התחרות כשהוא מלווה בתזמורת ומקהלה שיוקמו במיוחד לקראת האירוע.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: