חדשות בינלאומיותמאמרים חמים
כולל וידאו

המופע של Radiohead בתל אביב עלה לרשת בשלמותו

הופעתה של Radiohead בפארק הירקון בשנת 2017 נחשפת כעת במלואה, תלחצו Play

כך הכריז לפני זמן קצר שחף ינון, תקליטן, מפיק מוזיקלי ומי שהיה חבר בצוות ההפקה שטיפל בהבאת והפקת המופע של הלהקה בפארק הירקון למרות כל הסיכויים במסגרת חברת ההפקות נרנג'ה בניהולו של המפיק ערן אריאלי:

"במשך 9 חודשים, בין סוף 2016 ליולי 2017, היה לי מזל ענק לעבוד על הפרויקט המשמעותי ביותר שלקחתי בו חלק בחיים שלי, לצד תום קורן, גון בן ארי, רותי מרום, אילן גוזל ותחת שרביטו של איש גאון בשם ערן אריאלי. במשך כל אותה תקופה, הקזנו דם יום יום במשרד, בשטח וברשת כדי לעשות הכל, כדי שערב אחד יהיה, באמת באמת, הדבר המושלם ביותר שאפשר לחשוב עליו.

לא היה קל, לפעמים הפרפקציוניזם של המעורבים בדבר היה נטל כבד, ולפעמים הלב היה חלש מדי כדי לעמוד במתח ובעומס העבודה של צוות קטן מאוד שאמור איכשהוא לעבור משגרה של הופעות בארבי לפארק ירקון מורחב – מוגדל, הגזמות.

בסופו של דבר זה קרה – רדיוהד נתנו כל אינץ׳ על הבמה, עם ההופעה הארוכה ביותר שלהם שנים, הפנים שלי היו נפוחות ומכוסות דמעות של התרגשות ושל התעלות נפשית כנה, (וגם של ערן אגב, ובעצם, של כל גבר שהיה מעורב בהפקה הזאת, הנשים דווקא היו אדישות יחסית באופן מפתיע…) את ההרגשה שחוויתי שם אני רואה כמטרת חיים לשחזר כמה שיותר, זה היה מיקס מפחיד של אושר, תחושת הגשמה, שליחות, ואהבה כנה למוזיקה.

באופן בלתי אובייקטיבי בעליל, אני יכול לומר בבטחון שזה היה אחד מאירועי התרבות הטובים ביותר באיכותם בתולדות מדינת ישראל. במשך הזמן שעבר, מדי פעם, יצא לי להראות לחברים, בעזרת כניסה ללינק שמור וסודי עם סיסמא, את התיעוד המדהים שביים *גל מוג׳ה* לערב הזה, שעתיים ומשהו של מוזיקה יפה.

עד עכשיו נזהרתי מאוד שלא לתת לאף אחד גישה לזה, דברים על רדיוהד, כמו שלמדתי, נוטים לדלוף.

לחצו לצפייה

מה שאנחנו כתבתנו על המופע ההוא…

רדיופארק

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: