חדשות בינלאומיותחדשות הסצנה

המתופף ניל פרט מלהקת הרוק הקנדית Rush הלך לעולמו בגיל 67

המתופף הגדול נפטר לאחר שסבל מגידול סרטני במוח, עולם המוזיקה אבל על מותו.

ניל פרט, המתופף הווירטואוזי מלהקת Rush, נפטר ביום שלישי, 7 בינואר, בסנטה מוניקה, קליפורניה, בגיל 67, לפי דברי משפחתו שפורסמו בצהרי יום שישי, סיבת המוות היא סרטן המוח, בו נאבק ניל פרט בשקט במשך שלוש וחצי שנים.

פרט נחשב לאחד מגדולי המתופפים של סצנת הרוק, עם סגנון ראוותני אך מדויק בהשראת גיבורו, המתופף המנוח של להקת המי קית מון, ניל הצטרף לזמר-הבסיסט גדי לי ולגיטריסט אלכס ליפסון בלהקת Rush בשנת 1974, הרגישות המוזיקלית שלו וההשפעות הליריות מספרי איין ראנד לצד חיבורו לספרות המדע הבדיוני, עזרו להפוך את השלישייה לאחת מהלהקות החשובות והנועזות בעידן הרוק הקלאסי. קטעי התיפוף שלו נחשבו לקומפוזיציה עמוסי דרמה שהיוו שיאים בכל קונצרט של Rush.

בהצהרה שפורסמה אחר הצהריים ביום שישי, לי וליפסון כינו את פרט "חבר, אח בנשמה וחברנו ללהקה במשך 45 שנה", ואמרו שהוא היה "אמיץ להפליא" בקרב שלו עם הגליובלסטומה, סוג אגרסיבי של סרטן המוח. "אנו מבקשים מחברים, מעריצים ותקשורת כאחד, באופן מובן, לכבד את הצורך של המשפחה בפרטיות ובשלום בתקופה כואבת וקשה במיוחד זו", כתבו לי וליפסון. "מי שרוצה להביע את תנחומיו יכול לבחור בקבוצת מחקר לסרטן או לצדקה לפי בחירתם ולתרום על שם ניל פרט. נוח בשלום, אחינו. "

.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: