פס קול שבועי

מרקו פולו – אלבום בכורה

אלישע בנאי ואלדר ברנטמן משיקים את אלבום הבכורה שלהם – מרקו פולו, מילים וצלילים

לפני שנתיים בערך, באחת הפעמים שישבתי לאכול פול גרגירים עם סלוף והרבה סחוג אצל שלמה ודורון ברחוב ישכון בכרם התימנים, ישב לידי אלישע בנאי ולצידו בחור חביב. זו לא הייתה הפעם הראשונה שאלישע ואני נפגשים אצל שלמה ודורון בכרם. אבל הפעם אלישע אמר לי שהוא עובד על פרויקט חדש, לא עם השודדים, הצביע על הבחור שלצידו ואמר לי – "זה אלדר ואנחנו עובדים כעת על משהו חדש, אבל בינתיים אל תדווח". נזכרתי שראיתי את אלדר עם שלומי ברכה כשחגג את השקת אלבומו "מאדים ומחוויר" אלדר היה על הקלידים אז…

הזמן עובר והנה לפני קצת פחות משנתיים השניים משחררים את השיר הראשון שלהם – "מה שאת רוצה" סוג של בלדה אלישעית קלאסית שקולו הייחודי של בנאי הצעיר צרוב בה לכל אורכה מעוטר בחצוצרה של ארד ייני.

הבוקר אלישע ואלדר משחררים את אלבומם הראשון כצמד "מרקו פולו" הכולל שישה שירים שהם כתבו הלחינו נגנו שרו ועיבדו אצל אלדר באולפן הביתי. האלבום מופץ בידי נענע דיסק ואל ההקלטות הצטרפו בן שיבולת בצ'לו וארד ייני בחצוצרה.

הסגנון השולט באלבום הוא סוג של דרים פופ ארצישראלי שנע למחוזות של העתיד.. יצירות השונות לחלוטין מהצליל שמשוייך לאלישע כיוצר ומוזיקאי רוק מחוספס. הנה הצד הנעימי שלו…אפשר גם לפזז עם השירים.

.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: