כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

פס קול שבועי

אלון אולארצ'יק, עכשיו

אלבומו החדש של אלון אולרציק – עכשיו, הוא בעצם הוכחה כי כשאתה טוב אתה תמיד טוב..

השבוע יצא לאור אלבומו החדש של אלון אולארצ'יק – עכשיו. האלבום הכולל בסך הכל שבעה שירים (כמעט אי.פי גדול…) הוא יצירת אמנות מוזיקלית שרק אדם שכבר עשה כברת דרך ממשית בעולם יכול לשחרר.

בשבילי אלון אולארצ'יק הוא לא רק נגן הבס עם המכנסיים המתרחבות בלהקת כוורת המיתולוגית, אז כמו גם בהופעות במסלול הקריירה העצמאית ואפילו באיחודים, הוא סוג של מוזיקאי ג'אז, ווקאליסט, היודע לקחת את שיריו המיוחדים ולנווט אותם ביחד עם הרכב נגנים מצויין למחוזות הללו, אך הפעם לא נעסוק בתחום הזה אלא בפרויקט המוזיקלי העכשווי של אולארצ'יק – האלבום "עכשיו"

את האלבום ואת אולארצ'יק מלווה באורח צמוד האיש שלנו בתת היבשת ההודית, הוד מושונוב עשה כאן עבודה מעולה כמפיק מוזיקלי שגם מנגן בקלידים ומשבץ סימפולים, תופים אלקטרונים, סינטי בס ואפילו תורם קולות.

בעצם, לצידו של אולארצ'יק אשר כתב והלחין את כל השירים, ישנם שותפים נוספים המתארחים בשירים, למשל השיר "נבדה" אותו תמלל במשותף עם דורון טלמון שגם מצטרפת בשירה על פי לחן של אולארצ'יק ואלעד עדר. או למשל בשיר "הבלדה על רושדי וחומני" שהוא אקטואלי מאוד כמו שהוא "כוורת" מאוד, אמנם אלון תמלל והלחין אולם לביצוע הוא מצרף את החברים מלהקת הגרוב "רבע לאפריקה" שיוצקים את האווירה הנכונה של הסהר הפורה. ישנם עוד אורחים באלבום, למשל מקס אולארצ'יק, הבן של התורם קולות שירה בשיר "אחת כזאת", מתי גלעד המצטרף לשירות לצידם של אולארצ'יק וטלמון ב"נבדה",  גם הדר נחמיה מצטרף לישרות בחפלה שיוצקים חברי "רבע לאפריקה".

שיריו של אולארצ'יק באים מתוך חוכמת חיים, מאדם שכבר ראה, שמע והתנסה, מציג זווית ראייה שלא תמיד פופולארית בימינו, זה לא אלבום של אהבה ומוצי פוצי, זה אלבום של אדם בוגר, בשל, מנוסה, שאצלו מילה היא עניין בעל משמעות אמיתית ולא רק חרוז גנרי, אבל תמיד עם חיוך או קריצה הומוריסטית….

יש עוד כמה קרדיטים שאסור לוותר עליהם בהתייחסות לאלבום, ולו מעצם השמות שאניח כאן – נגנים חשובים באמת שנטלו חלק בהקלטות – איתמר דוארי בכלי הקשה ודורון מזרחי בגיטרות בשיר החותם את האלבום "צעיר אבל פחות", ניר מנצור בעבודת תופים (במקום המתופף הקבוע אשר פדי) בשיר "אחת כזאת", מתי גלעד בגיטרת בס וקלידים לצד רמי אוסרווסר בגיטרה אקוסטית, יוקללי ובנג'ו בשיר "נבדה"..

בכלל את הסנונית הראשונה מתוך האלבום שיחרר אלון אולארצ'יק כבר לפני שנה כמעט, מאז הספיק גם להפיק קליפים המלווים חלק מהשירים, קליפים מהסוג הממחישים את המסר שבנרטיב.

הנה שניים מהם..

מעניין יהיה לראות ולשמוע את אלון אולארצ'יק משיק את האלבום החדש במופע הצפוי להתקיים במוצאי שבת במועדון זאפה בתל אביב, בו יתארחו רמי קליינשטין וגורי אלפי. כאן איוונט, כאן כרטיסים.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d