סיקור הופעותפסטיבלים ואירועים מיוחדים
כולל וידאו

שלוות עולמים – פסטיבל אלטרנדיב – פרדס חנה-כרכור

זו השנה השניה שקהילת פרדס חנה – כרכור יוצרת פסטיבל המושתת כולו על יצירה והתנדבות. במהלך סוף השבוע האחרון, התקיימו מאות אירועים, סדנאות, הופעות, צילומים, ציורים, שכולם בהתנדבות ונדיבות למען הקהילה. אז לקחנו את הילדה הפרטית שלנו ויצאנו לגיחה קצרה למושבה. 

הרעיון העומד מאחורי הפסטיבל הוא נדיבות והגשמת משאלות. לא תמצאו פה פרסומות וחסויות. הקהל מהווה חלק פעיל בפסטיבל, הוא מונחה להביא כיבוד ולכבד את הזולת, להביא כלים רב פעמיים, לשמור על הניקיון, לעזור בהקמה ופירוק, להתנהל באופן רגוע בכבישים ולהתנהג בכבוד ונדיבות כלפי הקהילה.

הגענו בשבת בצהריים. מצאנו הרבה אנשים עם שיער ארוך, ילדים עם שיער ארוך, כלבים עם שיער ארוך ומעט מאוד נעליים. ברחבת בית הספר החקלאי, נפתחה עמדת די ג'יי שלפחות כשאנחנו הגענו, הופעלה ע"י חבורת בני נוער שניגנו רגאיי ודאב, רגוע, נעים ומזיז. מסביב, דוכנים לממכר מזון הום מייד ומספר במות עמוסות באירועים.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

הפסטיבל נפתח בסדנת הכנת חומוס ביתי, אנחנו הגענו רק לניגוב ובניגוב שלנו ראינו 3 הופעות מתוך 300 האירועים שהתקיימו בפסטיבל:

רוקרפוקטס – אורחים מהחלל החיצון.  הרכב דואו פסיכדלי בעברית, היא על הקלידים והוא על הגיטרה. 

עדיה גולדבסקי וחגי פרשטמן – דואו אלתור של ג'אז בנבל וכלי הקשה. מאוד מעניין ויוצא דופן, במהלכו, עדיה משתמשת במיתרי הנבל, לא רק בצורה הקלאסית, אלא גם מלטפת את המיתרים ושרה אל תוך הנבל.

גחליליות – הרכב צעיר ומבטיח, שעושה פולק משמח בשילוב סאונדים מהחלל, גרוב, בלוז והרמוניה.

אמנם מדובר בפסטיבל מוזיקה, עם אומנים מעניינים כפי שפורטו בפוסט של יובל, אך ניתן היה למצוא שם אירועים כמו "סדנת  ריקוד אפריקאי", "סדנת קליעה במחטי אורן", "בית חולים לבובות", "בר המחבקת"-המציעה להגיע לקבל חיבוק, ועוד סדנאות לחובבי הז'אנר.

אז חיבקנו שני עצים ביציאה וחזרנו לשגעת של המרכז…

טלי ספיר ושי שיר

שי שיר וטלי ספיר: הוא: איש חינוך בכל רמ"ח אבריו, שהמוזיקה מהווה מרכיב מרכזי בחייו. היא: ביום מנהלת רישוי במשרד אדריכלים ובשאר הזמן תופרת, יוצרת וכותבת. ביחד: הם ההורים של אלה ורותם ויחד איתן חיים ונושמים הופעות ומוזיקה.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: