סיקור הופעות

תוריד את הרגל מהגז ותהנה מהדרך

רבע לאפריקה, הרכב האתנו-פאנק המגניב, באו לעשות שמח לרגל יציאת הסינגל החדש שלהם "תוריד ת'רגל מהגז" ולהזכיר לנו שבקרוב יצא גם אלבום. מוצאי שבת, אברהם הוסטל תל אביב, שי שיר וטלי ספיר הגיעו לחגיגה וחזרו עם החוויה והקולות. הצלם חיליק עמיר דאג לתמונות.

כבר רבע לי...צילום חיליק עמיר
כבר רבע לי…צילום חיליק עמיר

את זמננו עד תחילת המופע, הנעים Dj ABAsS שכל טרק ששם, פשוט כל אחד ואחד היה שווה שיזום ובזכותו יש לנו פלייליסט חדש בגרוב ערבי.

הם עולים עם "ישועתו" ומראים לנו ממה הם עשויים – הם נגנים מצויינים, התזמורת עשירה-תופים, כלי הקשה, חצוצרות, סקסופון, גיטרות ועוד חשמלי מחשמל והעיבוד מצויין. יש שם המון הומור במילות השירים וגם בין השורות ובעיקר מסיבה כיפית.

קהל, באו לחגיגה.צילום חיליק עמיר
קהל, באו לחגיגה.צילום חיליק עמיר

שני אורחים התארחו על הבמה אמש, הראשון גיל רון שמע, המוכר מלהקת שבע, במחרוזת שחלקה בערבית, חלקה בעברית אבל כולה בגרוב מגניב, האורח השני סגיב כהן, פתח בשירה בניחוחות תימן והלהקה המשיכה עם הפתיח של משחקי הכס, וכדי להוסיף לדאחקה, שילבו את המשפט "לא ראיתי את הסדרה".

לצד השיר הכי מוכר שלהם "תהביל תרבח", הם ביצעו גם, במחווה לג'ימי הנדריקס, את "פרפל הייז" באדפטציה פאנקית ביותר "רוק אנד רול ואפרו ערבי", כהגדרתם.

אמנם שמם הוא "רבע לאפריקה" אבל הם לקחו אותנו לטיול מסביב לעולם עם ביטים אפריקאים, לטינים, בלקנים וערבים, לא חשוב מהיכן, העיקר שמח, ומזמן כבר אני גורסת שהביקוש ל"שמח" בעליה. אמנם אצלם השעה רבע ל, אבל השעון שלי מראה עכשיו.

וידאו – חגיגת השירים

טלי ספיר ושי שיר

שי שיר וטלי ספיר: הוא: איש חינוך בכל רמ"ח אבריו, שהמוזיקה מהווה מרכיב מרכזי בחייו. היא: ביום מנהלת רישוי במשרד אדריכלים ובשאר הזמן תופרת, יוצרת וכותבת. ביחד: הם ההורים של אלה ורותם ויחד איתן חיים ונושמים הופעות ומוזיקה.

לקריאה נוספת

תגובה אחת

  1. יופי של סיקור.מקצועי ומדוייק לחלוטין.נאמן למה שקרה.

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: