חדשות הסצנה

טקס פרסי אקו"ם לשנת תשע"ח 2018-19

בליל יום רביעי נערך הטקס השנתי של אקו"ם – אגודת קומפוזיטורים מחברים ומו"לים למוסיקה בישראל, המתקיים זה יותר משישים שנה במסגרתו מוענקים פרסים בקטגוריות שונות ליוצרים ומבצעים. גם השנה הוענקו פרסים על מפעלי חיים, הישגי שנה, פרסים לעידוד היצירה ופרסים נוספים. בחירת הזוכים השנה נערכה על ידי ועדת שיפוט בה היו חברים: אברהם טל, גל אוחובסקי, דיקלה , יאיר ניצני ופיטר רוט. על סיקור הטקס: יובל אראל – צילום, דורון ואליצור ראובני – וידאו.

למרות היעדרותם של ברי סחרוף, זוכה פרס על מפעל חיים לצידו של חברו רמי פורטיס והיעדרותו של הזמר עומר אדם זוכה פרס השיר המושמע ביותר השנה "שני משוגעים", קהל מוזמנים רב מילא את אולם התאטרון במתחם קומפלקס בתי הקולנוע סינמה סיטי בצומת גלילות.

השנה כאמור הוענקו פרסי מפעל חיים לרמי פורטיס וברי סחרוף, פרס הוקרה על מפעל חיים למפיק שלמה צח על תרומתו רבת השנים לתרבות וליצירה הישראלית, פרס ע"ש ידידיה אדמון לדקלון (יוסף לוי) על תרומתו לזמר העברי ולתרבות הישראלית וכן שורת פרסים לזמרים ויוצרים בקטגוריות השונות, ביניהם מצויים אבי אוחיון, אבינועם (אבי) קורן, אלון עדר ולהקה, בניה ברבי, בר חן, דורון מדלי, ינון מועלם, סתיו בגר, עדן חסון, שלמה צח ושרון טובה לוי. להרחבה ונימוקי ועדת השיפוט  לחצו כאן.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהטקס.

קטעי וידאו נבחרים

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: