כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

חדשות הסצנה

חודש הפיוטים

במהלך חודש פברואר יתקיימו שני פסטיבלים העוסקים בפיוטים, האחד בים המלח והשני בתל אביב, תאריכים, אמנים, כל הפרטים.

 

פסטיבל זמן פיוט

פסטיבל הפיוט בת"א יציין השנה את שנתו התשיעית והשנה הוא יעמוד בסימן עדות ישראל ובמסגרתו יעלו מופעים מיוחדים עם פיוטים וניגונים עתיקים ממרוקו, אתיופיה, תימן ואשכנז ופיוטים שמשקפים את היצירה הישראלית המודרנית.

המופעים השנה יתקיימו באודיטוריום צייטלין החדש בת"א, הסמוך למרכז ברודט לתרבות יהודית היוזם והמפיק של הפסטיבל מתחילת דרכו בניהולה האמנותי של שירה סיון מונסונגו. בין השמות שייטלו חלק בפסטיבל מצויים – גילי יאלו, עלמה זהר, , נטע אלקיים, סגיב כהן, לירון עמרם, בניה ברבי, אופיר טובול ועוד.

פירוט אירועי הפסטיבל :

12/2 יום שלישי ז' באדר א' בשעה 21:00

"אהבת הדסה" – סגיב כהן מארח את לירון עמרם

הזמר והיוצר סגיב כהן, בעל היכולות הווקאליות הייחודיות והמרגשות, מעורר את הלבבות והחיבור למקום, לשורשים ולמסורת עתיקת היומין של שירת יהדות תימן. במופע סגיב משלב תפילות ופיוטים לבושים במוסיקה אתנית-עכשווית, הכוללים טקסטים ולחנים מן המקורות ופרי עטו. ברפרטואר המופע: ״נשמת כל חי״, ״ברכת הכהנים״, ״ידיד נפש״, ״מזמור לתודה״, ״שימני כחותם״, ״ישקף אלוהים״, ״לכה דודי״, ״אחות קטנה״ ועוד. אורח: לירון עמרם זמר ויוצר צעיר המשלב בין המסורת התימנית מבית אביו אהרון עמרם (מגדולי זמרי יהדות תימן), לסאונד הישראלי המודרני.

80 ₪ לכרטיס | 70 ₪ סטודנטים וחיילים במחיר מוזל

https://tickchak.co.il/3826

 

14/2 יום חמישי ט' באדר א' בשעה 21:00 –

"תהילה לדוד" – נטע אלקיים ועמית חי  ***מופע בכורה לפסטיבל!***

נטע אלקיים ועמית חי כהן במופע דואו אלקטרוני שכולו מחווה לר׳ דוד חסין
היוצרת והמוזיקאית נטע אלקיים, מגישה מופע המוקדש לגדול משוררי יהדות מרוקו, רבי דוד בן אהרון בן חסין, שבין יצירותיו "אוחיל יום יום אשתאה", "אערוך מהלל ניבי" ״לדוד שיר ומזמור״ המוכרים ונפוצים עד היום. לצידה היוצר עמית חי כהן על מקלדות, מחשב ופסנתר. ביחד הם יפגישו פיוט עם ביטים אלקטרוניים ויבצעו יצירות ממקנס של המאה השמונה שעובדו והלחנו במיוחד למופע. נטע אלקיים – שירה, כלי הקשה, וניהול אמנותי עמית חי כהן – הפקה מוזיקלית, פסנתר ומחשב מאיו שבירו – נגנית אורחת, צ׳לו

בסיום המופע "פיוט תיקלוטי" עם אופיר טובול: הקלאסיקות הגדולות של הפיוט, בביצועים ישראלים אהובים, מהברירה הטבעית ועד ברי סחרוף, מצלילי העוד ועד עפרה חזה

80 ₪ לכרטיס | 70 ₪ סטודנטים וחיילים במחיר מוזל

https://tickchak.co.il/3827

 

 

16.9 מוצ"ש י"א באדר א' בשעה 21:30

הפיוט והניגון האשכנזי – יצחק מאיר מארח את ביני לנדאו

הפיוט והניגון החסידי מחצות חסידים. יצחק מאיר מארח את ביני לנדאו במלווה מלכה חסידי
בעשרת אלבומיו שיצאו עד כה, חושף יצחק מאיר את היופי הטמון בפיוטים ובניגונים חסידיים אותנטיים, בפסקול בעל עיבוד עכשווי, שמשמר את הישן ונותן כבוד למסורת. אליו חובר הזמר והיוצר ביני לנדאו, מי שמרבה לתת פרשנות לפיוטים עתיקים במילים עכשוויות. השניים יבצעו ניגונים ופיוטים מחצרות חסידיים: מודז'יץ, קרלין, חב"ד ולחני הרב שלמה קרליבך

. פסנתר – ערן קליין | כלי הקשה – אסף זמיר | חליל צד – ניב כליל החורש

80 ₪ לכרטיס | 70 ₪ סטודנטים וחיילים במחיר מוזל

https://tickchak.co.il/3828

 

19/2 יום שלישי י"ד באדר א' בשעה 21:00

"געגועים לירוסלם"- גילי יאלו מארח את עלמה זהר

המופע נוצר על ידי המוזיקאי גילי יאלו בעקבות ספקות של החברה הישראלית ביהדותו אישית וביהדות של העולים מאתיופיה בכלל. לאחר שחקר את הנושא עם הוריו ועם הקייסים (הרבנים של העדה האתיופית) גילי החליט להעלות מופע תפילות ומזמורים אשר תורגמו משפת געז (שפה אתיופית קדושה אשר רק הרבנים הבינו אותה והורשו להשתמש בה) לשפה העברית. הרעיון הוא לאפשר לכל קהל באשר הוא להבין את התפילות והמזמורים אשר קיימים באתיופיה כבר 2,000 שנה. גילי שוזר את סיפור חייו יחד עם מופע התפילות והמזמורים ולוקח את הקהל למסע סוחף מהכפר בצפון אתיופיה אשר בו הוא נולד דרך המסע הרגלי הארוך (חודשיים) והמתיש שהוא חווה במדברי סודן ועד לחילוצם של יהודי אתיופי ע״י המוסד וחיל האוויר וכל זאת עם דגש לסיבת ההקרבה האינסופית של יהודי אתיופיה בדרך לציון, ירוסלם , שנהרותיה חלב ופירותיה דבש . במופע שירים בעלי אופי רוחני לצד הגרוב האתיופי הממכר. גילי ידוע בכריזמה המדבקת שלו על הבמה כל המרכיבים יחד יוצרים מופע מרגש קומוניקטיבי מקפיץ ורוחני. אורחת: עלמה זהר, הזמרת והיוצרת המשלבת מוזיקה מקורית, עולם ורגאיי. שירה- גילי יאלו/ תופים- יונתן גיטלמן/  בס- אמיר שדות/  גיטרה- אילן סמילן/ חצוצרה- ספי ציזלינג/ קלידים- נעם חבקין.

80 ₪ לכרטיס | 70 ₪ סטודנטים וחיילים במחיר מוזל

https://tickchak.co.il/3829

 

21/2 יום חמישי ט"ז באדר א' בשעה 21:00

"חלקים מהניגון" בניה ברבי

בניה, יוצר ומוזיקאי צעיר, שפרץ לתודעת הקהל בתוכנית דה- ווייס, עם הביצוע הבלתי נשכח שלו ל"מודה אני" של מאיר אריאל, ומי שהתפרסם כקול מאחורי השיר שהפך ללהיט של המדינה "אל תשאלי". בניה מתכתב ביצירותיו עם המקורות מתוך החיבור אל הבית בו גדל, וכעת הוא מגיע אל פסטיבל הפיוט שבו ישלב פיוטים שנבחרו ועובדו במיוחד לרגל מופע זה, לצד השירים המוכרים והאהובים. כלי נשיפה- אייל סלע/ קלידים- שחר ימפולסקי/ כלי הקשה- יוגב גבאי / גיטרות, מפוחית- אור בשארי

80 ₪ לכרטיס | 70 ₪ סטודנטים וחיילים במחיר מוזל

https://tickchak.co.il/3830

 

  

פסטיבל הפיוט והבקשות

פסטיבל הפיוט והבקשות יתקיים החל מ-14 ועד 16 בפברואר 2019 במלון דיוויד בים המלח. בפסטיבל ישתתפו פייטנים ואמנים ביניהם קובי פרץ, אמיל זריהן, ליאור אלמליח, שמעון סיבוני, גבריאל אוחיון, בנימין בוזגלו, אריק משעלי, דוד ויצמן, נזעא שעבאווי, נסים טמסית, משה פרץ, אריאל דנן, סיני אדרי, יוסי רווח, מיכאל פרץ והרב דוד טמסית.

להרשמה ורכישת חבילות אירוח לחצו כאן.

יום חמישי, 14 בפברואר

קבלת פנים עם פרחי ירושלים והרכב מוזיקת גנוואה מרוקאית, עוגות מרוקאיות ועיצובים אותנטיים.

21:00 – קונצרט מרכזי. משתתפים: אנסמבל אנדלוסי מהארץ וממרוקו, הזמרים ממרוקו עבד סאלם ספיאני והזמרת נזעא שעבוואי, הפייטנים ליאור אלמליח ושמעון סיבוני. הנחיה ושירה: אריק משעלי.

23:00 – מופע חפלה מרוקאית עם הזמר בנימין בוזגלו ולהקתו.

יום שישי, 15 בפברואר

11:00 – קבלת שבת עם הפייטן מיכאל פרץ.

12:00 – הצגה מרוקאית עם אריק משעלי ושתי שחקניות.

13:15 – קובי פרץ ולהקתו.

בנוסף, במהלך שישי ושבת – תפילות עונג שבת עם כל הפייטנים עם אמיל זריהן ושירת הבקשות.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

תגובה אחת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d