סיקור הופעות

בלוז לחופש הגדול – המופע של נויה סול

המופע של נויה סול – "בלוז בנות חורין" באוזן בר, חמישי, 20.12.2018, השדרן והעורך המוזיקלי המיתולוגי טוני פיין ערך ביקור לילי במועדון כדי להאזין, לצפות ולהביא את המראות והקולות מהמופע. רפורטז'ה.

 

נויה סול על פי הטייטל הבימתי, היא זמרת ויוצרת בלוז, בוגרת המכללה למוזיקה BPM בתל אביב אשר התאהבה במוזיקה השחורה, מוזיקת נשמה ובמיוחד בבלוז ואף השיקה אלבום ראשון בתצורת EP.

נויה עושה את דרכה להשיק אלבום בכורה מלא בו יכללו שירים המייצגים את הבלוז המקורי, הנשי, בסגנון של ראשית המאה העשרים, תופעת מחאה והבעה עצמית של נשים אפרו אמריקאיות שמצאו את עצמן, לראשונה בהיסטוריה, חופשיות ובעלות זכויות שוות לגברים, בנות חורין – חירות חוקית, כלכלית מינית. את התובנות הללו מעבירה נויה סול בשירים שהיא כותבת, מלחינה ומבצעת.

במהלך פעילותה הספיקה נויה סול ליטול חלק בתחרות הבלוז הבינלאומית IBC 2018 במיסיסיפי ואף השתתפה בפסטיבלי הבלוז והג'אז של ת"א ושל שדרות. במקביל לעובדה שהיא  חורשת את ישראל בהופעות קטנות וגדולות, ברים קטנים, לצד במות פסטיבלים.

 

אמש כאמור היא הופיעה במועדון אוזןבר בתל אביב, טוני פיין היה שם כדי לקלוט ולשתף עמכם טעימות.

 

טוני פיין

אנטוני "טוני" פָיין היה עורך מוזיקלי, מפיק תוכניות רדיו ושדרן רדיו ישראלי ב"קול ישראל" במשך ארבעים שנה. ערך והפיק תוכניות מוזיקה רבות ברשת ג', ובהמשך מונה לעורך האחראי של התחנה. מ-1978 עד 1995 היה העורך והמפיק של תוכנית הרדיו הפופולרית "חדש, חדיש ומחודש", בהגשת שוש עטרי, מ-2009 החל לערוך ולהגיש תוכנית רדיו יומית לצד עופר נחשון, "באוויר", בה מושמעים שירים ישראלים חדשים ומתארחים אישים שונים באולפן. לאחר מכן ערך פיין את התוכנית, שהגישה רויטל עמית. פרש בשנת 2016 ומאז הוא פעיל במסגרת הבלוג.

לקריאה נוספת

תגובה אחת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: