פס קול שבועי

נעם הלפר – Rush

סינגל חדש מתוך הפרויקט המוזיקלי של נעם הלפר  Age is a Box עליו הוא עובד במהלך השנתיים האחרונות. ריפים ארוכים של גיטרות הזויות מעל בסיס קרקעי של ביט יציב ורקיד מהווים מעטפת שקל להתאהב בה מהרגע הראשון להאזנה כמצע לנרטיב חדש פרי מוחו העשיר בדימויים.

את נעם הלפר ראיתי לראשונה לפני כשמונה שנים בשביל המפעל ברווח בין הבית של הלייבל אנובה למערכת עיתון הארץ, פסטיבל רחוב לילי בשם מקורי "פסטיבל שביל המפעל" מבצע יחד עם להקתו Kizu שיר חדש שרק שוחרר יום קודם בשם "סופת אבק",

למחרת כבר חגגתי יחד עם הלפר והלהקה מופע שלם בלבונטין 7. זה היה פתח למעקב מוזיקלי אחר פעילותו של נעם לאורך השנים בשלל פרוייקטים מיוחדים, ביניהם הרכב בשם Folo אותו ראיתי לראשונה מעל גג בניין נטוש ששימש כמרכז תרבות בשדרות רוטשילד בימי מחאת האוהלים העולצת..

לאחר מכן הוא פנה לכמה עבודות סולו בטייטל "נועמיקו" ויצא לכמה טורים ברחבי אירופה בסצינות האלקטרוני אינדי.

במסגרת הפרויקט Age is a Box מבקש הלפר לחזור ליצירה משותפת תוך שימוש בכלי נגינה אקוסטים לצד מיקסרים ומקלדות בשילוב של מקצבים כדיסקו והאוס במשולב עם אוונגרד עכשווי. הלפר גייס את רועי אביטל, אף הוא במקור מוזיקאי ירושלמי שהחל בלהקה המקבילה לKizu  בשם Lorena B  וכיום הוא מוכר כקול והקלידים של Garden City Movement לצד הפקות מוזיקליות לאמנים כרותם אור ולירון עמרם. את הטקסטים כתב הלפר במשותף עם השחקנית/במאית מור פולנוהר, ובליוויה האמנותי של אילון נופר כשהוא מביא את אילון טושינר, ניר לייסט וניר מרדן לצידו בהופעות.

השבוע כאמור משחרר נעם הלפר את Rush והוא יבצע אותו בלייב בליל שישי בתדר במסגרת אירועי פסטיבל החשיפה הבינלאומית שיתארחו בבית רומנו, תגיעו!!

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: