סיקור הופעות

טוני ריי אוהב להיות שחור

טוני ריי, הזמר הכי אקזוטי בישראל חוגג את השקת אלבומו התשיעי "אוהב להיות שחור" במופע חגיגי במועדון האזור השבוע, השדרן והעורך המיתולוגי טוני פיין יצא אל המועדון כדי לפגוש בידיד ותיק וזמר מלא בגרוב, ולהביא את המראות. רפורטז'ה.

טוני ריי, אגדת הרגאיי הישראלית-ג'מאייקנית, שעלה לארץ בסוף שנות ה-60 והפך די מהר לאחד הכוכבים הגדולים בארץ, חגג ביום רביעי השבוע את השקת אלבומו החדש, התשיעי במספר "אוהב להיות שחור", אשר הסינגל הראשון מתוכו "אני ואתה" גרסת מחווה ללהיטו המיתולוגי של אריק איינשטיין, כבש את אוזני ולבבות המאזינים בתחנות הרדיו.

לא מעט מוזיקאים ישראלים הנעים על שביל הגרוב החלו את דרכם כשהם מנגנים בלהקתו של טוני ריי "עמג'ה" לאורך השנים, החל מיוסי פיין האדיר, דרך עמית שגיא (התקווה 6, פאנקנשטיין), מיכאל אבגיל (התקווה 6) ועד ערן צור, ואבי בללי.

ריי, המתקרב לחגיגות יום הולדתו השבעים, שלאורך השנים הקליט 8 אלבומים והופיע בארץ ובחו"ל בפסטיבלי רגאיי נחשבים בעולם, חוגג בימים אלה 50 שנות קריירה מצליחה, 35 שנה לאלבום הרגאיי הראשון בישראל- "תן לי רגאיי" וכמובן את שיחרורו של אלבומו התשיעי "אוהב להיות שחור", המופע שהתקיים השבוע הנו הראשון מתוך סבב הופעות מתוכנן ברחבי הארץ.

האלבום להאזנה

טוני פיין

אנטוני "טוני" פָיין היה עורך מוזיקלי, מפיק תוכניות רדיו ושדרן רדיו ישראלי ב"קול ישראל" במשך ארבעים שנה. ערך והפיק תוכניות מוזיקה רבות ברשת ג', ובהמשך מונה לעורך האחראי של התחנה. מ-1978 עד 1995 היה העורך והמפיק של תוכנית הרדיו הפופולרית "חדש, חדיש ומחודש", בהגשת שוש עטרי, מ-2009 החל לערוך ולהגיש תוכנית רדיו יומית לצד עופר נחשון, "באוויר", בה מושמעים שירים ישראלים חדשים ומתארחים אישים שונים באולפן. לאחר מכן ערך פיין את התוכנית, שהגישה רויטל עמית. פרש בשנת 2016 ומאז הוא פעיל במסגרת הבלוג.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: