סיקור הופעות

תאטרון הכנסייה

להקת כנסיית השכל ממשיכה את חגיגות חצי היובל ומארחת את החברים של נטאשה, עמיר בניון ואהוד בנאי באפיתאטרון הרומי בקיסריה, חמישי, 07.06.2018. נכח תיעד ומדווח – יובל אראל, מצלמה שניה – שילי אראל.

כנסיית השכל בקיסריה. צילום:יובל אראל

כל ערב עם הכנסייה הוא סיבה למסיבה, לאחר שהספיקו לחגוג במהלך השנה גם יציאת אלבום חדש, גם חצי יובל פעילות מוזיקלית יוצרת עם שלל אורחים, הלכו אמש חברי כנסיית השכל על הטייטל הכי ממכר בסצנת המוסיקה הישראלית – מופע באמפי בקיסריה.

אל מול ארבעת אלפים צופים הגישו יורם חזן, רן אלמליח, דוד רז, עמי רייס ודניאל זייבלט, כשהם מצרפים אליהם את שמונת זמרות וזמרי שמיניית ווקאל כמקהלה עורפית, את הצ'לנית והזמרת היוצרת מאיה בלזיצמן, קרוב לשעתיים תמימות של שורות להיטים תוך כדי אירוח מרשים של מוזיקאים חשובים, מוכרים ואהובים כחברי להקת החברים של נטאשה, הזמר יוצר עמיר בניון ואחד מעמודי התווך של הזמר הארצישראלי העכשווי – אהוד בנאי.

עם תפאורת וי ארט שהחלה עם אווירת כנסייה כיאות לשם ההרכב ועברה לכדי תחושת מסתורין לכל אורך המופע היטיבו יורם חזן וחבריו ליצור אווירת קאנונים והמנונים שלקחו את הקהל בשבי כבר ברגעים הראשונים, לא חום יוני המבשר את תחילת הקיץ ולא אירועי הימים האחרונים הצליחו להשבית את השמחה ששרתה באמפי העתיק. רגעים מרגשים שעברו במהלך המופע מעבר לדואטים עם מיכה שטרית, עמיר בנין ואהוד בנאי היו דווקא בסופו של המופע כאשר יורם חזן הקדיש את השיר הפותח את רגעי ההדרן עם "שום דבר לא יפגע בי" לזכרה של עדי רענן, אחת מקורבנות אסון השיטפון בערבה, אשר בני משפחתה הוזמנו בידי הלהקה למופע, בעקבות העדות המצמררת כי שבוע לפני האסון הנוראי היא בצעה בעצמה את השיר במהלך טקס במכינת "בני ציון". יגון ושמחה משולבים יחדיו, כנסייה, תפילה, חיים, שפה, שמחה.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

וידאו

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: