סיקור הופעות

המסיבה של BE

מראות, קולות ורשמים ממתחם ההופעות בסיומו של מצעד הגאווה בתל אביב, פארק צ'ארלס קלור, שישי, צהריים. 09.06.2017. על הבמה – אישתר, ג'ולייטה, שימי תבורי, לינה מחו'ל, ספיר סבן ועוד. נכח תיעד ומדווח – יובל אראל. גרסת המגזין מתפרסמת ב"מגפון".

גאווה 2017 - מסיבת חוף. צילום: יובל אראל
גאווה 2017 – מסיבת חוף. צילום: יובל אראל

חפירה – דילוג של שנה על המנהג שקבעתי לחוות את המופעים בחלקו האחרון של מצעד הגאווה התל אביבי השנתי הסתיים, השנה חזרתי בכוחות מחודשים, באחד מהימים היותר חמים של הקיץ, אל הפארק על שם סר צ'ארלס קלור במיוחד כדי לחוות את ההופעות הקצרצרות של כל אלו אשר כיוונו את עצמם\ן לרכב על הגל האופנתי של פניה אל קהילת הלהט"ב המקומית.

אז מה היה לנו? כאשר מצעד הגאווה השנה עומד בסימן BE מה שנקרא בי סקסואליות או בפירוש רחוב חופשי – לעשות את זה עם מי שבא לך ולא משנה מה מינו או מינה, גם מאלו וגם מהללו, ציפיתי שהטייטל השנתי יגע גם בנעשה על הבמה המקנחת של המצעד בפן המוסיקלי. הנתונים הרשמיים מכריזים כי הקהל שהשתתף בהפנינג הענקי הזה כלל כמאתיים אלף איש אישה, נוער ומבוגרים, ביניהם קרוב לשלושים אלף להט"בים שהגיעו במיוחד מחו"ל, הגאווה הפכה לעסק כלכלי ביותר למדינת תל אביב, יעידו על כך כל החברות שהפכו לספונסריות של האירוע לצד שגרירויות זרות שנטלו חלק בחגיגה…

התבדתי, לא ראיתי כל תכונה בי סקסואלית של ממש על הבמה, אותם ליינים קבועים של קהילת  הלהט"ב, לצד אושיות פוליטיות כנציגות מרץ מחד ונציגי תנועת הנוער איגי מאידך של אנשי מועצת העירייה, ככבו כבשגרה רקדני הליינים אריסה, דרעק, זותי ואחרות על הבמה. בקטע של הליינים התבלט אושר מליין דרעק שביצע שיר עם טקסט שגם שרת התרבות והספורט וגם שר החינוך היו דוחים על הסף….

לעומת זאת הפן המוסיקלי השנה קיבל תנופה, בניגוד לשנים קודמות בהן ניתן היה לספור על אצבעות כף יד אחת את הזמרים והזמרות שככבו מעל בימת חגיגת הסיום של המצעד, השנה כללה החגיגה שלל כוכבים החל מהופעה מפתיעה של אישתר אשר מעבר לביצוע הרגיל של אלבינה הגישה את השיר החדש "בלונד ושחור" המתכתב עם הסצנה הלהט"בית, היו גם הופעות פריצה של ג'ולייטה שבצעה את שיר הגאווה "I DO" של ליין המסיבות "LIZI" וכמובן הגעתו של שימי תבורי מלווה באשתו הטריה שפרגנה  לקהל העליז,, שימי תבורי לקח בגדול, עם השיר החדש "מסיבה של תחפושות" וממרומי גילו הוותיק,  הוכיח שימי כי לסטטיק ובנו בן אל יש עדיין כמה דברים קטנים ללמוד כדי לעשות את הסצנה, שלושת אלו כבר השיקו סינגלים מתואמים לשבוע הגאווה עם קריצה למסיבות ריקודים וקהל שנפתח אליהם\ן. בהמשך החגיגה התארחו חברי ההרכב המיתולוגי Army of Lovers עם להיטי היורו טראש וכן עלו לבמה גם כוכבי להקת הבנים של ישראל Boyband, עובר להצלחה הבינלאומית של לינה מחו'ל שאת להיטה האחרון Can't Keep Falling שקורץ במפורש לעבר שבוע הגאווה ואף זכה כבר לכמה גרסאות רימיקס לרחבות הריקודים היא בצעה מעל הבמה בלוויית שלל רקדנים ורקדניות שהניפוה מעל ראשיהם ומקנח בכוכבת "The Voice" ספיר סבן שבניגוד לויז'ואל המלכותי אותו עטתה על עצמה בקליפ הרשמי לבלדה המתקתקה שכתב והלחין עבורה דורון מדלי "אני לא אשמה" בלוויית הבנים מליין אריסה היא עלתה לבמה בלבוש קיצי סתמי מה ונתנה הופעה שלא ממש מתכתבת עם הויז'ואל המלווה את הקליפ שלה, ציפיתי ליותר דרמטיות וקיטש חושני מסבן…

שעתיים תמימות של שירים והרקדות הספיקו לי כדי לנטוש את הפארק בעוד וואדים מכונה וההרכב אורגונייט הרוסי עכואי ערסי מקפיץ את הקהל, בהמשכו של האירוע הצטרפו למופעים מעל הבמה גם צליל דנין, מגי אזרזר ודניאל יפה, אבל תהינה עוד הזדמנויות.

הנה התזכורות – מצעד הגאווה 2015,  מצעד הגאווה 2014

לחצו  לצפייה גלריית תמונות מהקרנבל

וידאו

 

 

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: