חדשות הסצנה

פסטיבל אירועי יוצרים בלילה ברחבי ירושלים

סדרות האירועים של "יוצרים בלילה" יוצאות לדרך ובאמתחתן השתלטות של יזמי תרבות על מקומות הבילוי בכל רחבי העיר עם אירועים יצירתיים פרי מוחם הקודח. מסיבות נושא, ערבי הרצאות, קרקס ומוזיקה, מופעים, כיתות אמן, קולינריה, ספורט, אמנים בינלאומיים ועוד. החורף יהיה חם בירושלים. דצמבר 16- ינואר 17. כל הפרטים.

יוצרים בלילה
יוצרים בלילה

מידע מלא על שלל האירועים – באפליקציית חיי הלילה של ירושלים –  JLM nightguide

יש גם עמוד פייסוש עם איוונט למכורים לרשת.

פסטיבל "יוצרים בלילה" מחבר בין יזמי תרבות עצמאיים לבין בעלי עסקים מתחום חיי הלילה בירושלים: מאות האמנים המשתתפים משמשים כדבק המחבר יחדיו את הרעיונות היצירתיים אל החללים השונים של תרבות חיי הלילה בעיר. כל הרעיונות הפרועים ביותר מתגשמים במיקס עשיר ומגוון של תחומים ואירועים מעולם התרבות. במהלך החודשיים הקרובים יתפשטו ברחבי העיר עשרות אירועי תרבות מקוריים ומגוונים, לצד אמנות הקרקס, מוזיקה מכל רחבי העולם לצד קולינריה מקומית וערבים בין-עדתיים, אמנים בינלאומיים יעלו לעיר להופעות והרצאות, ומסיבות נושא יפלחו את דממת הלילה. כל סדרה של אירועים מותאמת בדיוק לחללים בהם תוצג, ומביאה איתה חזון אמנותי אחר, אמירה חברתית שונה, ואופי מגובש ומיוחד. זו השנה השניה להתרחשויות הללו, הנה רשמים משנה שעברה.

בין האירועים: מסע לסצנת ההאוס-טכנו, ערבי ספורט עם הרצאות והקרנות, הופעות מוזיקה ומפגשים מוזיקליים אינטימיים, מסיבות טקסיות מעמים שונים וקולינריה אופיינית, ערבי דיאלוג וסולחה בין לאומיים וערבי תרבות הגירה, פסטיבל בשלני בירה, שוק תקליטים, טורניר פוזבול, הצצה לשיגעון הסקייטבורד, קברט קרקס, פרפורמנס קרוסדרסינג ויצירה להטבק"ית מקורית, שוק איור וקעקועים, ואפילו מסיבות חתונה, בת מצווש ולוויה. רשימת הליינים המלאה מטה.

הפרויקט נוסד ביוזמת אגף תרבות ואמנויות בעיריית ירושלים במהלך הקיץ האחרון, אז בהליך חדשני יצא קול קורא ליזמי תרבות להגיש הצעות שונות לסדרות של אירועים (בכל סדרה 3 אירועים שונים) עבור קהלים ולוקיישנים שונים בעיר, אותם תממן העירייה במלואם– משלב ההפקה ועד שלב המיתוג, השיווק והפרסום. תוך שעות ספורות מצאת ההודעה, נשלחו כ-150 הצעות לעיריית ירושלים, מתוכם נבחרו 23 סדרות וסה"כ 69 הפקות מקוריות, שניתן למצוא רק בירושלים, רק בזמן זה בשנה. את העונה התרבותית תלווה אפליקציית חיי הלילה של ירושלים  JLM nightguide, בה ניתן יהיה למצוא את המידע העדכני והמלא בנוגע לשלל האירועים השונים, ולהתנייד ביניהם באמצעותה. מרבית האירועים בכניסה חופשית, מקצתם בעלות כניסה סמלית מאד.

"יוצרים בלילה" מתקיים בשיתוף חברת עדן, בתמיכת המשרד לענייני ירושלים ומורשת והרשות לפיתוח ירושלים.  מידע נוסף על עונת האירועים של יוצרים בלילה, באתר.

לטובת הבליינים הנה רשימת הליינים המלאה:

״ב״ זה האוס –  If House Was a Nation מסע לתוך סצנת ההאוס-טכנו

מקום: קקטוס 9, שושן 4. מחיר כניסה: חינם.

15.12.16, חמישי, 20:30 – ליין טכנו-האוס החושף מיטב הסצנה הישראלית לצד שמות ענקיים מהעולם. שלושה סטים לערב וסדנאות אמן של האמנים הבינלאומיים Andrew Cole aka Luv*Jam (UK), RnR, Lazy Hershberg. בתחילת הערב סדנת אמן עם Andrew Cole aka Luv*Jam מאנגליה, על הליך היצירה, מיקסינג ומאסטרינג, קידום עצמי בתעשיה ועוד.

22.12.16, חמישי, 21:00 – ערב על טהרת סצינת ההאוס הישראלית.

Stephan Babaz – די ג'יי ומפיק ממייסדי הסצינה בארץ, David Elimelech – אספן תקליטים כפייתי ומרקיד לאומי. TiTi – רזידנט הקקטוס 9.

29.12.16, חמישי, 20:30 – Carlos Nillmmns (FR), Johnny B, Lazy Hershberg. בתחילת הערב סדנת אמן עם Carlos Nillmmns מצרפת, על השראות, השפעות, מיקסינג, מאסטרינג ויצירת קשרים בתעשייה.

 

תרבות­ וTarbuTav  – מפגשים אינטימים עם אמני "התו השמיני"

מקום: התו השמיני, שמאי 16. מחיר כניסה: 30 ש"ח

אמני לייבל "התו השמיני" מתארחים בחנות המוזיקה הוותיקה ברחוב שמאי. בכל מפגש ידברו על תהליך היצירה האישי שלהם וינגנו ממיטב שיריהם.

23.12.16, שישי, 13:30 – ילדי בית העץ. היוצרים יאיא ורן כהן אהרונוב, שמשיקים תוכנית ילדים חדשה בערוץ חינוכית, מגיעים לפגש אינטימי ומחמם. השניים ידברו על השירים ותהליך ההפקה של הפרוייקט, ויבצעו קטעים נבחרים. הכניסה לילדים חינם.

26.12.16, יום שני, 20:30 – ערן צור. האמן והיוצר ערן צור מספר על תהליך היצירה של אלבומו האחרון, על הכתיבה, ההלחנה וההקלטות. במהלך הערב יבצע צור קטעים נבחרים מהאלבום.

5.1.17, חמישי, 20:30 – יסמין לוי. יסמין לוי, אחת האמניות הישראליות המצליחות בעולם, במפגש מיוחד לשיחה על ההשפעות והדרך שעשתה מירושלים לבמות הגדולות בעולם. וכן, גם נתענג על כמה משירייה.

ספורטוק SporTalk – סדרת אירועי ספורט מרתקת

מחיר כניסה: חינם.

הרצאות, שיחות וטריוויה על ספורט וכל מה שמסביב. בהנחיית אורי לוי, מייסד בלוג BabaGol, ובהשתתפות עיתונאים ואושיות מובילות מרחבי הרשת ומתקשורת הספורט בארץ. הפרסים תודות לפיצה פלורה וספורט הבירה.

12.12.16, שני, 20:00 – AC מילאן וברלוסקוני אסף אקרמן (ערוץ הספורט) מסכם את תקופתו של נשיא מילאן המיתולוגי, סילביו ברלוסקוני. אח"כ תתקיים טריוויה נושאת פרסים והקרנה של המשחק של מילאן נגד רומא. מקום: פאב 55, יס פלאנט, נעמי 4

20.12.16, שלישי, 20:00 – דוד נגד גוליית. שיחה קצרה והרצאה עם אוריאל דסקל (כלכליסט, Soccerissue) על היתרון של קבוצות קטנות נגד מועדוני הענק. אח"כ תתקיים טריוויה נושאת פרסים.

מקום: פאב הסירה, בן סירא 4.

27.12.16, יום שלישי, 20:00 – כדורגל שפל. הקרנת פרקי המגזין "כדורגל שפל" – פרויקט סיקור התרבות הישראלית דרך הזווית של הליגות הנמוכות בארץ, ושיחה עם יוזמי הפרוייקט. לבסוף תתקיים טריוויה נושאת פרסים. מקום: חצי תוכי, הורקנוס 3.

High Heels ליין יצירה להטבק"ית מקורית

מחיר כניסה: חינם.

הבית הפתוח בירושלים מרימים לכם את הלילות בהופעות ירושלמיות מקוריות – פרפורמנס, קרוסדרסינג, וספוקן וורד מתובלים בהומור עצמי חריף שמדבר לכולם.

5.12.16, שני, 20:30 – ספוט פרפורמנס. חברי הפרפורמנס הקווירי של ירושלים יארחו ויתארחו בבולינט ובבירמן, לערב מצחיק שסופו לא ידוע. מקום: בולינט ובירמן, דורות ראשונים.

13.12.16, שלישי, 21:00 – קווירקה. ערב הספוקן וורד והקראת שירה בו חברי הקהילה הגאה יגידו את אשר על ליבם בשירה בועטת וחמה. מקום: חצי תוכי, הורקנוס 3

31.1.2.16, מוצ"ש, 22:20 – קרוס דרס ירושלמי. מלכי ומלכות הקרוס יעלו על הבמה וירדו על הקהל בערב מצחיק ונשכני. מקום: נוקטורנו, בצלאל 7

 

Hafla Streams מוזיקה חדשה מהעולם הערבי

מחיר כניסה: חינם. מקום: דב Bear, יפו 33.

חאפלה אלקטרו-ערבית זה הדיבור. מוזיקה חדשה מהעולם הערבי, ויז'ואלס, אוכל ומיצגים אומנותיים בסגנונות ערביים. האירועים ישודרו בלייב באתר החדש של הדבBear.

14.12.16, רביעי, 20:30 – אהלן חיפה. Bruno Cruz מגיע לתקלט אלקטרו-דאב ערבי, והצמד AbuJar מגיעים עם פרויקט ניסיוני המשלב אלקטרוניקה, ספוקן וורד, שירה ונגיעות של גיטרה.

21.12.16, רביעי, 20:30 – הגרוב של פורטונה. Fortuna Records הוא לייבל וקולקטיב די-ג'יים שחוקר את שורשי הגרוב הים-תיכוני. בין אינספור הוצאות מחודשות לתקליטים נדירים, פורטונה מרימים מסיבות שנעות בין פאנק פסיכדלי ים-תיכוני, רוק טורקי וטכנו פוסט אסלי.

28.12.16, רביעי, 20:30 – חפלת סוף. סוגרים את הליין עם ביטים ממדינות ערב, אלקטרוניקה, רימיקסים וקטעים מקוריים. ליינאפ: Atar Mayner, Ramzi Al Spinoza, Gal Kadan.

 

סינטקס Syntekes שלוש מסיבות טקסיות שונות ומשונות

מחיר כניסה: 30 ש"ח.

התלתליסטים חוזרים עם חווית טקסיות שכולנו מכירים והופכים אותם למסיבה עם וידיאו ארט, עיצובים מושקעים ופרפורמנס שמדגיש את מקום הטקסיות בחיינו.

15.2.16, חמישי, 23:00 – הסינטקס מתחיל. הדלקת נרות. חיים ויטאלי דינה ואנה ינגנו מוזיקה שמחה וצבעונית, טקס חלוקת נרות, נחוש את החום אחד של השניה ונחגוג משהו חדש. מקום: פרגמון, הורקנוס 1

12.1.17, חמישי, 23:00 – סינטקס קידוש. החלל עובר טרנספורמציה אפלה ומארח את הלייבל פרלקס. בין הנרות הדולקים, צלילים של טכנו קשוח יהדהדו והקיצוניים מוזמנים לזוז עד עלות השחר.

מקום: אוליבר טוויסט, הנביאים 59.

26.1.17, חמישי, 23:00 – סינטקס בין קודש לחול. מתאוששים יחד עם סוללת דיג'יים מרעננים.

החלל יעוצב באלמנטים שיגרמו לנו לראות, להריח ולטעום את טעמה של היציאה מקודש לחול. מקום: המזקקה, שושן 3

 

פיוס אחד סוכר – סדרת מפגשי סולחה היסטוריים

מחיר כניסה: חינם. מקום: קרוסלה, בנימין מטודלה 1

מאבקים ופיוסים בקרוסלה הירושלמית. משוררים ומוזיקאים מקצוות שונות של החברה הירושלמית נפגשים לערבי דיאלוג של צלילים ומילים.

18.12.16, ראשון, 20:30 – פיוס מרוקאי-תימני. מה מקור הסכסוך העתיק שבין התימנים לבין המרוקאים? באמצעות העושר התרבותי האדיר של שתי העדות, ינסו המושרר מואיז בן-הרוש, הזמרת הילה תם, והמוזיקאים נטע אלקיים ועמית חי-כהן, ליישב את התעלומה.

25.12.16, ראשון, 20:30 – כשר פה? על רקע מאבק הכשרות של הקרוסלה, המשורר יוסף עוזר וההרכב המוזיקלי "אקוט", יגיעו לדיאלוג של מילים ומוזיקה, ובו ידונו על האפשרויות השונות לשילוב הדת בחיי היום-יום הירושלמיים.

1.1.17, ראשון, 20:30 – קרוב-רחוק. המשורר אלמוג בהר והזמר אפי דואיב יחקרו את הקשרים הרבים בין הצלילים והשפה של קצוות העיר. בערב זה, המלוווה במוזיקאים ממזרח העיר וממערבה, ינסו לדמיין מציאות ירושלמית אחרת.

 

בין הגירה לישראליות. סיפורי המהגרים דרך תרבותם

מקום: נוקטורנו, בצלאל 7

צלילים, מילים וטעמים של ההגירה לישראל. נכנסים לתוך חווית ההגירה של שלוש תרבויות דרך סיפורים ומסעות שונים הנפגשים כולם בנקודת סיום משותפת.

17.12.16, שבת, 20:30 – הג'ירה. הגירה ממדינות ערביות: מופע "מוזיקה גבוהה" של המשוררת עדי קיסר והמפיק המוזיקלי עטר מיינר והופעה מלאה של לירן עמרם והפנתרים. על הבר – אוכל ושתיה מארצות ערב. בסוף מסיבה עם מוזיקה מזרחית וערבית.

24.12.16, שבת, 20:30 – אתיופיה פינת בצלאל. הגירה מאתיופיה: הקרנת הסרט "קיץ 89" על משפחת עולים מאתיופיה ושיחה עם הבמאית אסתי עלמו-וקסלר. אחר כך הופעה של גילי יאלו המשלב בין מוזיקה אתיופית מסורתית לבין מוזיקה עכשווית. סוגרים עם סט אפריקאי.

28.12.16, רביעי, 20:30 – טוּסוֹבְקַה. הגירה מברית המועצות: ערב טוסובקה (= שילוב בין זוּלה, ברנז'ה ומסיבה). ספוקן וורד, שירת הגירה ומסיבת נוביגוד (שנה חדשה) של "דור אחד וחצי" מברית המועצות. DJ יבגני צ'רדקוב יחתום.

 

רעש נודד  Raash Traveling Band שלושה לילות גרוב ברחבי העיר

מחיר כניסה: חינם.

אמני הלייבל הירושלמי רעשHour בשלושה לילות פסיכדליים ברחבי העיר

21.12.16, רביעי, 21:00 – רעש אורקסטרה. אמני הלייבל מתאחדים להזיית גרוב פסיכדלי ומציגים את "רעש אורקסטרה" – תזמורת מודולרית בת 11 משתתפים שתנגן עיבודים חיים לחומרים מהעבר ומהעתיד של הלייבל. מקום: המפעל, המערביים 3

24.12.16, שבת, 22:00 – עקרות הבית. בלי חזרות, מספר דו ספרתי של נגני גרוב מירושלים הבירה ייפגשו, יפתחו מגברים, ויאלתרו את מה שאי אפשר לחזות מראש. אם צריך, הגא'ם הזה יימשך כל הלילה. מקום: פאב הסירה, בן סירא 4

7.1.17, שבת, 22:00 – "הינום" מארחים את סטיב פסקוף. תופעת הגרוב הנקראת "הינום" מארחת את ג'אזיסט האוונגרד סטיב פסקוף להופעה פסיכדלית עם סאונד עמוק ומוזר, המושפעת מאפיזודה נשכחת של סטיב בשנות ה-70. מקום: פרגמון, הורקנוס 1


Sirathon  סירהתון – שלושה פסטיבלים: Craft Beer, Foosball & Records

מקום: פאב סירה, בן סירא 4. מחיר כניסה: חינם.

שלושה ימי שישי, שלושה פסטיבלים החוגגים את כל מה שכיף בלילה… אבל ביום. תחרות הפוסבול של ירושלים, יריד תקליטים עם סוללת די ג'יים מרשימה ופסטיבל בירות ביתיות.

16.12.16, שישי, 14:00 – פסטיבל #1:  Craft Beer. בשלני הבירה הביתית של ירושלים משתלטים על כל חללי הסירה ליום שלם, כל מבשלה והדוכן שלה. בין בירה לבירה אפשר לאכול משהו ולפזז עם מישהו.

23.12.16, שישי, 14:00 – פסטיבל #2: Vinyl. תקליטני הסירה לדורותיהם וחברים בשוק הוינילים. מוכרים, מדברים ומסובבים תקליטים באירוע שיימשך מהצהריים עד דלא ידע.

30.12.16, שישי, 12:00 – פסטיבל #3: Foosball. טורניר הכדורגל שולחן של ירושלים יוכיח אחת ולתמיד מי הוא\היא השליט של השולחן. עם הנחיית טראש-טוק עצבנית, דרינקים נשפכים ופרסים שווים. הרשמה לטורניר: gootel@gmail.com, 20 ש"ח לשחקן. פרס #1: כרטיס טיסה זוגי לברלין (תאריכים מוגבלים)

 

Street Nights הצצה אל שיגעון הסייקטבורד בארץ

מחיר כניסה: חינם.

Dolores Skateboarding, מגזין הסקייטבורד הישראלי הראשון מציג: רצף אירועים החוגג את תרבות הרחוב. מסיבות, הרצאות, תחרויות סקייט וקולנוע. Old school זה הוייב.

12.1.17, חמישי, 20:00 – Double Feature הקרנת סרט הסקייט הישראלי הראשון באורך מלא המתעד את סצנת הסקייטבורד המקומית ממבט ראשון. סרט כיף בטירוף ומלא בסקייטרים מעולים. לא רק לחובבי הסקייט. הופעה: פלא אוזן Pele Ozen – הרכב ההיפ הופ המחתרתי שעשה השנה פריצה ענקית. מקום: גולה בר, יפו 31

13.1.17, שישי, 14:00 –  Live Graffiti & Beatsאירוע צהריים: אמני הגראפיטי הבינלאומיים Risto ו-Dase Boogie מציירים על קיר ענק לצלילי אגדת ההיפ הופ DJ Mesh. עמדות להכנת סטיקרים מקוריים וגראפיטי יעמדו לרשות הקהל במהלך האירוע. מקום: פאב המפלצת, מתנ"ס פיליפ ליאון (בחצר האחורית), צ'ילה 8‎

18.1.17, רביעי, 20:30 – Cash for Tricks. רמפת חצי צינור כפולה תבנה ברחוב דורות ראשונים עלייה יעלו מיטב הסקייטרים בארץ. הפורמט פשוט: כל תרגיל טוב מקבל כסף מזומן ליד. טריקים גדולים, נפילות ובעיקר אווירה מוטרפת. מקום: בולינט ובירמן, דורות ראשונים

 

המעבדה למוסיקה מתקדמת Contemporary Music Lab – אבולוציה מוסיקלית

מחיר כניסה: חינם.

דמיינו שולחן ענק עמוס בכלים אלקטרוניים, מחשבים, טלפונים ניידים וטאבלטים המחוברים יחד, והקהל הוא הדיג'יי. ליין בניצוחם של אליק קורפו ואייר סמל.

14.12.16, רביעי, 21:00 – סדנת מוסיקה ל"לא-מוסיקאים". סדנת יצירת מוסיקה עם הטלפון החכם ולאחר מכן הופעה אלקטרו-אקוסטית. בואו להפוך להיות חלק מהמסיבה. מקום: חצי תוכי, הורקנוס 3

24.12.16, שבת, 21:30 – המעבדה במפלצת. המעבדה מתארחת ב"ג'מפלצת" בקרית יובל לערב אלקטרו-אקוסטי שרק ה-iPhone יכול לעשות. מקום: פאב המפלצת, מתנ"ס פיליפ ליאון (בחצר האחורית), צ'ילה 8‎

14.1.17, שבת, 21:30 – ניתוח מוסיקלי בסירה. המעבדה למוסיקה הופכת את הסירה לחדר ניתוח סטירילי למוסיקה. בואו לעמוד סביב שולחן המנתחים העמוס בכלי נגינה אלקטרוניים ולהיות חלק מהיצירה. מקום: פאב הסירה, בן סירא 4

 

Global Beats סדרת אירועי קצב רב-תרבותיים

מחיר כניסה: חינם.

ג'יימס בר-און מארח חברים, זמרים, אמנים, חברי כנסת, שקרנים, שחקנים ואנשי רוח לטוק-שואו לייב משוגע ומצחיק.

7.12.16, רביעי, 20:00 – ממערב אפריקה מערבה. כיצד תופים ממאלי השפיעו על ההיפהופ בניו יורק? מה הקשר בין קסילופון אפריקאי ,קחון פרואני וגיטרה חשמלית? הערב יתחיל בהרצאה של איתי רזניק על תופי הדג'מבה והדונדון של מערב אפריקה; ימשיך להופעה עם Hands & Groover ויסתיים במסיבה עם DJ Amir Pee. מקום: השכנה, בית יעקב 11

15.12.16, חמישי, 20:00 – מתופפות בין יבשות. ערב של קצב נשי (פתוח לכולם) עשיר כלי נגינה ומנגינות מקוריות. תמר קלופר תפתח בהרצאה מרתקת על תוף הטאבלה; ימשיך טריו כלי ההקשה MalaiKa ותחתום DJ i&i בסט Afro-electro . מקום: אברהם הוסטל, הנביאים 67.

28.12.16, רביעי, 20:00 – Me gusta la banana. ערב דרום אמריקאי קצבי ומרקיד אשר יתחיל בהרצאה על תופי הבאטה הקובניים מפי מיכאל נגב; ימשיך להופעה לטינית-צוענית של Malabi Tropical ויסתיים בתקלוט של DJ by Cosmic Connections. מקום: בירמן, דורות ראשונים 8

 

ג'יימס בר-און מארח Hosted by James Bar-On

מקום: המזקקה, שושן 3. מחיר כניסה: חינם.

ג'יימס בר-און מארח חברים, זמרים, אמנים, חברי כנסת, שקרנים, שחקנים ואנשי רוח לטוק-שואו לייב משוגע ומצחיק.

12.12.16, שני, 22:00 – הכנות לחנוכה. עושים קישוטים לחג, שותים צ'ייסרים ושומעים מוזיקה קלאסית. וכמובן לומדים איך אופים לביבה מפחיות שימורים.

9.1.17, שני, 22:00 – מוזמנים לבוא ולשוחח ביחד עם ג'יימס עם חברי כנסת. והפעם בתכנית: הפתעה…

30.1.17, שני, 22:00 – הסוף קרוב. חווים ביחד את הסוף, שותים עד שמתעלפים, רוקדים הורה ומחליפים אחד עם השני נעליים.

 

City Host סצנות מרחבי הארץ מחליפות אזור חיוג

סצנות שונות ומגוונות מתחומי תרבות שונים עושות עלייה לעיר לערב אחד. תקליטינים, אמנים, ואנשי רוח יגיעו לספר, לשתף להרקיד ולהניע אותנו.

8.12.16, חמישי, 19:00 – המדבר מגיע להוסטל עם שלוש סדנאות מרתקות:  .1טקס פתיחה והכרות – מתחממים אל תוך האנרגיה של האשרם.  .2תרגול יוגה – מתאים לכל הרמות. 3. Dancing with the master – מדיטציית ריקוד דינמית מבית אושו. מקום: אברהם הוסטל, הנביאים 67. מחיר כניסה: 20 ש"ח

15.12.16, חמישי, 21:30 – No Border. הליין "No Border" הידוע לשמצה מגיע היישר ממטולה הרחוקה. על הביטים DJ Baba Guzamba ונועה ברודצקי (udrub music). על הוידאו ארט Danielle Parsay. מקום: חצי תוכי, הורקנוס 3. מחיר כניסה: חינם

22.12.16, חמישי, 21:30 – Hi-Fi 04 . חיפה עולה לעיר עם סוללת דיג'יים בערב ויינל: (DJ Shuz (3421, geshem, playdead, Easy Rider, די ג'יי סנס, על הוידיאו ארט, Danielle Parsay, מקום: נוקטורנו, בצלאל 7. מחיר כניסה: 20 ש"ח.

 

כלבו פרגמון Kolbo Pergamon שישי צהריים של אמנות, הופעות ודוכנים

מקום: פרגמון, הורקנוס 1. מחיר כניסה: חינם.

הפופ אפ מרקט של הפרגמון מביא תרבות רחוב חדשה להורקנוס סטריט עם דוכני וינילים, מקעקעים, אמנות ואופניים. במתחם גם מרתון הופעות מחשמל, מטבח המגיש פיתות גדושות כל-טוב ושני ברים.

2.12.16, שישי, 13:00 – שוק וינילים ופרינטים. חצר הפרגמון מארחת את חנות המוזיקה והאופנה התל-אביבית, bvrly. למכירה יעמדו וינילים, פנזינים ואמנות מודפסת מכל העולם.

30.12.16, שישי, 13:00 – דוכני מאיירים ומקעקעים. טובי המאיירים והמקעקעים שבארצנו יתייצבו בחצר למכור את מרכולתם ולקעקע את העוברים והשבים.

27.1.17, שישי, 13:00 – הכל לאופניים. חצר הפרגמון תהפוך למפעל שיפצור אופניים ומכירת אביזרים נלווים לכל מה שמתגלגל.

 

מונסטרינג Monstering עושים שכונה עם פאב המפלצת

מקום: פאב המפלצת, מתנ"ס פיליפ ליאון (בחצר האחורית), צ'ילה 8. מחיר כניסה: חינם.

המפלצת, הפאב הקהילתי בקרית יובל, עם סדרת אירועים שכונתית הפתוחה לכולם:  "ג'אמפלצת" – אירועי הג'אם סשן של הפאב – שיקבלו שדרוג עם סדנאות אמנות ויצירה סביבתית; וחאפלה מרוקאית חגיגית.

3.12.16, שבת, 20:30 – ג'אמפלצת נגרות. סדנת בניית רהיטים לפאב הקואופרטיבי, והתנסות למתחילים בטכניקות בסיסיות בעבודה בעץ. הכל בהשראת הג'אמפלצת שתנגן על הבמה.

17.12.16, שבת, 19:00 – חאפלה מרוקאית. עושים כבוד לתרבות המרוקאית עם מוזיקה חיה, תלבושות, סדנת חינה, סדנת ממתקים מרוקאים וקוקטיילים של ערק ורוזטה. לפני כן – הקרנת הסרט "שיר ידידות" על הרב דוד בוזגלו ושיחה עם הבמאי. מחיר כניסה: 10 ש"ח לסרט

21.1.17, שבת, 20:30 – ג'אמפלצת הגינה הקהילתית. סדנאות לגינון ביתי, והכשרת השטח הפתוח של הפאב לגינה קהילתית הפתוחה לתושבי השכונה. האירוע בליווי הג'אמפלצת.

 

סייט אפקט Site Effect מיקס של קרקס, אמנות במה ומוזיקה

ליין חדש ויוצא דופן שובר את כל המוסכמות על מה עושים בבר. קרקס, ספוקן וורד, תאטרון חפצים משוגע, קרוסדרסינג, מופע מוזיקה אלקטרונית ועוד. הסייט אפקט יוצר חוויה הזוייה וחדשנית בכל ערב מחדש.

6.12.16, שלישי, 20:30 – ספוקן וורד ותיאטרון חפצים. בטטה עם בעיות משקל, הטיטאניק מתרסקת על הבמה ואצבעות שנתקפות דיבוק של מייקל ג׳קסון. שבעה אמנים שפועלים בירושלים מביאים ספוקן וורד תיאטרון חפצים ווידאו ארט. מקום: מקייס פלייס, יפו 33 מחיר כניסה: חינם.

20.12.16, שלישי, 20:00 – קברט קרקס. Duo Looky, קרקס בינלאומי נודד. האקרובטים המדהימים יובילו את הקהל בין החללים השונים של ההוסטל עם תרגילים עוצרי נשימה. ערב שוטטות קרקסית חד פעמית. מקום: אברהם הוסטל, הנביאים 67. מחיר כניסה: 25 ש"ח

27.12.16, שלישי, 20:30 – ערב פרפורמנס. ערב של מחול, קרוסדרסינג, תיאטרון דימויים וסרטי אנימציה מטריפים של בוגרי בצלאל ותיאטרון החזותי. לאחר מכן Uri Yida יבשל לנו מסיבה עם מוזיקה אלקטרונית שנוצרת על המקום. מקום: דבBear, יפו 33. מחיר כניסה: 25 ש"ח

 

פנקס אקספרס – מוצ"ש רגוע של אוכל, סרט ומוזיקה

מקום: פנקס הקטן, ריבלין 14, חצר פיינגולד. מחיר כניסה: חינם. מצאת השבת.

נשארים עם ניחוחות השבת גם אחרי שיצאה. סדנאות אוכל מסורתי של שבת, הקרנות קולנוע סטאלבט והופעות אותנטיות כדי לפתוח בטוב את השבוע החדש.

17.12.16, מוצש – חמין אקספרס. סדנת הכנת חמין והקרנת סרט. מיד אחר כך Autarkic עם מופע לייב אלקטרוני שיכניס לכם וייב כמו שצריך.

24.12.16, מוצש – קול גלגול. נהנים מערב של סדנת עלי גפן, הקרנת סרט והופעה מרגשת של Gulaza, רבעיית נגנים היוצרים גלגול חדש, עכשווי – וגברי! – של שירת נשים מתימן.

31.12.1.6, מוצש – הסיפור על זמיר וספינג'. באווירה מיוחדת ונעימה, לוקחים חלק בסדנת ספינג', הקרנת סרט והופעה של ערן זמיר, נגן העוד והסירנה במופע הסולו שלו "משת"פ" עם מוזיקה אלקטרו-אוריינטלית.

 

בקרוב אצלך Congratulations! – אירועים משפחתיים – עם הכיף, בלי העול

הנה ההזדמנות לעוף על עצמנו בחתונה בלי לפחד מהדודה שתשאל, להתפרע באמת בבת-מצווה או להתפקע מצחוק באמצע לוויה. שלושה אירועים ממעגל החיים עם הכיף של אמנות צעירה ואמיצה, אוכל איכותי ואנשים חדשים.

22.12.16, חמישי, 21:00 – חתונה בלי חתן וכלה. באים לחגוג את אהבתם של אף אחד עם אף אחת: קוד לבוש, צלם מגנטים, קבלת פנים, חופה ריקה ולהקת חתונות מופרעת. סוף סוף אפשר להשתולל בחתונה כמו שצריך. מקום: פרגמון, הורקנוס 1. הכניסה בתשלום

7.1.17, שבת, 20:30 – בת מצווש. תקליטניות, מוזיקאיות וסטנד-אפיסטיות ירכיבו ערב יצירה נשי ואקלקטי. בתכנית: דרשות ספוקן-וורד, פינת יצירה מהניינטיז, סטנד-אפ, ופאנק נשי. מקום: נוקטורנו, בצלאל 7. הכניסה בתשלום.

18.1.17, רביעי, 22:00 – לוויה. בשחור בלבד יצעדו האורחים אל האולם בו יוגשו קוקטיילים אפלים ותתנגן מוזיקת פוסט פאנק וניו-וויב. ארון הקבורה יהפוך לשוק קח-תן של חפצים שרוצים להפטר מהם. אחרי קדיש הספוקן-וורד, הופעה מחיית מתים ותקלוט מרים. מקום: המזקקה, שושן 3. הכניסה בתשלום.

 

הסלון מגיע לבירה / The Salon: Music, Life & Love – מקצבים וסיפורים נפגשים בסלון

הסלון של אלייב מביאים מפגשים אינטימיים ובלתי צפויים עם מקצבים אתניים הפוגשים סיפורים אישיים ועיבודים מודרנים.

10.12.16, שבת, 21:00 – מופע רוק אתני. מצרים, טורקיה, בוכרה, מרוקו וישראל על צלחת אחת מלאה בגרוב היישר מהמטבח של משפחת אלייב. עיבודי רוק, פאנק והיפ הופ לצד יצירות מסורתיות.

מקום: המזקקה, שושן 3. מחיר כניסה: 20 ש"ח

21.12.16, רביעי, 21:00 – שירה, ניגון וסיפור. טריו קנון, גיטרה וכלי הקשה ילווה את אם המשפחה אדה אזולאי אלייב, במופע ספוקן וורד מוזיקלי מצחיק, אישי ומרגש על החיים בבוכרה ועד לבמת האינדינגב. מקום: קזינו דה פריז, מחנה יהודה 3. מחיר כניסה: חינם.

17.1.17, שלישי, 20:00 – מופע רוק אתני. מצרים, טורקיה, בוכרה, מרוקו וישראל על צלחת אחת מלאה בגרוב היישר מהמטבח של משפחת אלייב. עיבודי רוק, פאנק והיפ הופ לצד יצירות מסורתיות.

מקום: נוקטורנו, בצלאל 7. מחיר כניסה: 30 ש"ח

 

Birman All-Stars מוזיקה, מחול ואוכל מסביב לעולם

מקום: בירמן, דורות ראשונים 8. מחיר כניסה: חינם.

בבירמן עברו לאורך השנים מיטב המוזיקאים בארץ ובסצינה הבינלאומית. לסדרה זאת הטובים ביותר חוזרים הביתה למסע מוזיקלי וקולינרי מסביב לעולם.

11.12.16, ראשון, 20:00 – שורו – ברזיל האמיתית. להקת שורולה: מוזיקה ברזילאית אמיתית, שורו ובוסה נובה. את ההופעה ילווה מורה לריקוד שיראה לנו את הדרך. מהמטבח

והבר של הבירמן יצאו תבשילים ומשקאות אותנטיים: קפריניה, פז'ואדה ועוד.

18.12.16, ראשון, 20:00 –  Balkanic Beats. משקלים 9 ו-13 מתנגנים בקצב של 6 נגנים מדהימים המלווים במדריך ריקודי פולקלור. בהתאם למטבח הבלקן יוצעו מרק גולאש, נקניקיות וממולאים. לפי מסורת השתייה יוגשו וודקה, בין דודו של הארק, הרקייה ועוד.

25.12.16, ראשון, 20:00 – Gypsy Night. ג'יפסי דגנגו ריינדהרט: הרכב הג'יפסי בניצוחו של הגיטריטס המטורף דויד דונייבקסי שחזר מצרפת להופעה מיוחדת. מדריכי סווינג ילמדו את הקהל את הבייסיק ומהמטבח נקניקיות חריפות, גידף חצלים, וודקה מפולפלת ויין מטובל.

 

אמנות וסובלנות ArTolerance – אמנים שרים ומדברים סובלנות

מקום: תמול שלשום, יואל משה סלומון 5. מחיר כניסה: חינם

"אמנות וסובלנות" נע על הקשת שבין תחומי האמנות השונים לבין השאיפה להרמוניה. המופעים יעסקו ביכולת שלנו לפעול יחד ולקבל את האחר עם, למרות, ולפעמים בגלל שונותו.

1.12.16, חמישי, 21:00 – אילתור וסובלנות. קבוצת האילתור "פורפליי", שהוקמה בסטודיו למשחק ניסן נתיב, מופיעה עם סצנות "long form" – אילתור על פי סיפורים ורעיונות מהקהל.

15.12.16, חמישי, 21:00 – מדברים על הסכמה. רואי רביצקי ושלישית משוררים ירושלמים בערב שירה מדוברת (ספוקן וורד) וסובלנות.

22.12.16, חמישי, 21:00 – טנדו לייב. ההרכב הירושלמי "טנדו" מביא אל הבמה חיבור ייחודי בין מוזיקה לרוח. מופע השוזר סיפורים לצד שירים בעיבודים חדשים.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: