סיקור הופעות

הצועניה…

פסטיבל מדיטרנה למוסיקת אגן הים התיכון באשדוד חוגג ארבע שנים במופע מחווה לגיבורי פסטיבל סאן רמו המיתולוגי "רומנטיקה אהובתי" באירוח כוכבי התקופה מאיטליה –  בובי סולו, נאדה, ג'יליולה צ'ינקווטי ובהשתתפות יואב יצחק, מיקי גבריאלוב, פבלו רוזנברג ורותי נבון בליווי תזמורת סימפונית אשדוד. אליצור ראובני מנהל אתר הבידור "בילוי נעים" עשה את הדרך לאמפי באשדוד ומביא את הקולות, החוויות והמראות.

בובי סולו ופבלו רוזנברג - ZINGARA. צילום: אליצור ראובני
בובי סולו ופבלו רוזנברג – ZINGARA. צילום: אליצור ראובני

כל כך הרבה להקות הגיעו בשנים האחרונות לארץ ודומה שמה שראינו אמש, כל הכוכבים האיטלקים ובראשם בובי סולו "אלביס פרסלי האיטלקי" היה הדבר הנכון במקום הנכון, ממש כמו משקה מרענן לקיץ. כי לפגוש את הכוכבים האמיתיים של שנות השישים מפסטיבל סאן רמו האגדי שהיה פופולארי בישראל יותר מכל פסטיבל אחר באירופה ובישראל בפרט, היווה חוויה מרגשת.

ג'יליולה צ'ינקווטי, נאדה ובובי סולו הינם רק מתי מעט מהשמות של הזמרים איטלקיים אשר שלטו בכיפה במוזיקה האירופאית בשנות השישים. בכלל האיטלקיים ידועים כעם שמח האוהב לאכול לרקוד ולשיר, על כן סאן רמו היה מוקד משיכה מוזיקלי הרבה לפני תחרות האירוויזיון שבאה בעקבותיו.

ג'יליולה צינקווטי באשדוד. צילום: אליצור ראובני
ג'יליולה צינקווטי באשדוד. צילום: אליצור ראובני

עבור הקהל הישראלי היווה בובי סולו מושא להערצה מוזיקלית ואם היה מגיע לארץ באותם ימים היה יכול בשקט למלא את אצטדיון הכדורגל ברמת גן. על כן אם אמש הצליח בובי סולו בעזרתן של נאדה וג'יליולה צ'ינקווטי למלא את האמפי באשדוד בלמעלה מששת אלפים איש הרי זה הישג שאין לזלזל בו, אך מי שלא בא אמש, אותם עשרות אלפים שהיו יכולים בזמנו למלא את אצטדיון רמת גן ולא הגיעו, הפסידו ערב נוסטלגי עם מוזיקה איטלקית משובחת ביותר עם מיטב הלהיטים ובעזרתם של רותי נבון, יואב יצחק, מיקי גבריאלוב, דורון מזר ופבלו רוזנברג מלווים בתזמורת הסימפונית של אשדוד בניצוחו של אייל מזיג ובתפקיד אורח של ננסי ברנדיס בפסי הקול מהסרטים דאז.

מי שחשב שהזמרים הישראלים יהוו רק קישוט הבין מהר מאוד שלא כך פני הדברים, ניהול מוזיקלי מעולה של הערב בידי אחיו של אייל, גיא מזיג, יצר תמהיל מיוחד במינו בשילוב מוצלח ביותר של האורחים מאיטליה לבין יכולותיהם של הזמרים הישראליים בביצוע הגרסאות בעברית של מיטב הלהיטים שבוצעו אז במסגרת הפסטיבל.

יואב יצחק בפסטיבל מדיטרנה. צילום: אליצור ראובני
יואב יצחק בפסטיבל מדיטרנה. צילום: אליצור ראובני

הערב נפתח עם רותי נבון בביצוע מלא נשמה ונאמן למקור אשר הכניס את הקהל מיד לאווירה הנכונה במסע במנהרת הזמן, מיד אחריה עלתה הכוכבת האיטלקיה נאדה אשר בצעה סט של שלושה מלהיטיה ובראשם Ma Che Freddo Fa וסחטה תשואות רבות מהקהל, פבלו שלנו המשיך את השרשרת עם ביצוע לשני שירים ביניהם Roberta הסלואו המיתולוגי המוכר כאן בגרסתו הספרדית, מיד לאחריו עלתה לבמה גיליולה צ'ינקווטי עם שלושת להיטיה הגדולים והקהל פשוט המשיך להתמוגג ובני השישים והשבעים  הרגישו שחזרו כאמור לימי נעוריהם.

אתנחתא מוזיקלית הייתה במקום עם זוג רקדנים שלהטטו בתרגילי קוסמים בהחלפת הבגדים תריסר פעמים לצלילי התזמורת האשדודית שנגנה נעימות איטלקיות משנות השישים.

יואב יצחק המצוין המשיך עם בואו ונשירה ומה קרה,  אלו הגרסאות בעברית לשירי סאן רמו, ננסי ברנדייס אהוב הקהל ניצח על קטע מוזיקלי שכלל נעימות סרטים והוסיף לאווירה שהייתה חמה ותוססת.

מיקי גבריאלוב, אמרו לו. צילום: אליצור ראובני
מיקי גבריאלוב, אמרו לו. צילום: אליצור ראובני

מיקי גבריאלוב עלה כדי לבצע את הגרסה העברית של Azzurro המוכר כ"אמרו לו" לכל מחיאות הכפיים הרבות והזמין לבמה את מי שמזוהה הכי טוב עם הכוכב האיטלקי טוטו קוטוניו – דורון מזר עם הלהיט אני חוזר הביתה הגרסא העברית לשיר "l'Italiano"…

דורון מזר חוזר הביתה. צילום: אליצור ראובני
דורון מזר חוזר הביתה. צילום: אליצור ראובני

וכעת מזמין מנחה הערב לבמה את "אלביס פרסלי האיטלקי", הלו הוא בובי סולו שזכה בשנת 69 במקום הראשון בפסטיבל סאן רמו עם השיר ZINGARA. אז בובי היה בחור יפה תואר בעל קול מדהים, כיום בגיל 71 בובי סולו אינו נופל ביכולתו מבובי סולו של שנות השישים בגיל 21. בובי עלה לבמה אוחז בגיטרה והתנצל על האנגלית הלא מושלמת שלו,  לא הפסיק להחמיא לזמרים הישראלים, לקהל ולמדינת ישראל, וביצע את השיר Una Lacrima Sul Viso אחרי שהקהל ביקש בקריאות רמות וללא הרף "זינגרה, זינגרה", הזמין בובי סולו את פבלו רוזנברג להצטרף אליו בדואט. הביצוע המשותף והחד פעמי של בובי סולו ופבלו רוזנברג לשיר זינגרה היווה אקורד סיום מוצלח ביותר לערב הנפלא שהותיר טעם של עוד אצל כל אחד ואחד מקהל האלפים שנכחו באמפי.

בובי
בובי "אלביס פרסלי האיטלקי" סולו באשדוד. צילום: אליצור ראובני

כהדרן חזר בובי סולו לבמה והוכיח מדוע הכינוי אלביס פרסלי האיטלקי דבק בו וביצע משירי אלביס פרסלי תוך שאינו מוותר על ריקוד ותנועות האגן המוכרות של אלביס.

הערב הפך לחוויה חד פעמית והותיר אצלי ואצל כל הקהל הרב טעם של עוד. תודה לפסטיבל מדיטרנה.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע, צילום: אליצור ראובני

וידאו, פייסבוק, בובי סולו ופבלו רוזנברג. צילום: אליצור ראובני

 

וידיו יוטיוב, פליי ליסט מהפסטיבל. צילום: אליצור ראובני

 

אליצור ראובני

צלם מיתולוגי בסטילס ווידאו (זוהר ארגוב, תאטרון הקאמרי) עורך אתר "בילוי נעים".

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: