סיקור הופעות

ארמון בכולי עלמא

מפל מפל, הכל נשטף, מפל מפל, הכל נשפך נשטף הוצף…מתוך המופע הנדיר של ארמון | Armon בכולי עלמא | Kuli Alma בתל אביב | Tel Aviv. שלישי, 05.04.2016. נכח | תיעד | מדווח – יובל אראל .

ארמון בכולי עלמה. צילום: יובל אראל
ארמון בכולי עלמה. צילום: יובל אראל

החמצתי אותם בלילה אוטופי במוזיאון לטובת תנועת עיר גנים, החמצתי אותם כשעלו על הגג של הבלקוני מול הגטו החדש והנוצץ של פלורנטין, אבל לא עוד, אמש תכננתי את מהלכי באופן מבוקר ומפוכח מראש, לנחות באתר החפירות של שר התחבורה ממש ביודלוי, לטעום מהטפאס של בנאי, לוי ושיסל בהוסטל ובדיוק בשעה עשר ושלושים לפסוע במתינות במדרגות המובילות אל המתחם הנמוך ביותר בתל אביב, לגינת הפרטר של כולי עלמה, לחצות את המתחם היישר לאולם הפנימי ולחוות את המופע של רועי חרמון, דניאלה טורג'מן, אמיר זאבי, אמיר שדות וטל תמרי, הם הם ארמון.

הלהקה הכי מדוברת בסצנה היודעת דבר בתל אביב, ההופעות שלהם הן נדירות, ממש כמו אותן הזדמנויות שהחמצתי, אלבום הבכורה שלהם יצא באמצע הקיץ האחרון, אבל במה מדובר בעצם?

 

אחת ההפקות המוסיקליות הכי הדוקות לתריסר יצירות העוטפות טקסטים דעתניים בצלילים הרוקמים צבעי פסטל חולמניים ורכים, נותנים לך להתענג בניחותא על המרקם המערסל, מתיישבים בנישה בין ריאו לטוטמו, בין גרדן סיטי מובמנט לאפרונס, משלבים את אווירת הדרים פופ עם התחכום האלקטרוני החדש ושרים עברית, לא מתנתקים מההוויה המקומית, מנתצים את הסטיגמה לפיה רוק בעברית לא עובר.

נרנג'ה, קח אותם לאמפי בראשל"צ, אפילו טיים אימפלה יוותרו סהרוריים אחרי החימום…

לחצו לצפייה במספר תמונות ברורות או מעורפלות מהמופע

וידאו, פייסבוק

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: