חדשות הסצנה

גן בעדן גן בלי שער

גבי שושן הובא היום בשעות הצהריים למנוחתו האחרונה, מוטי קמחי צלם גבוה היה בבית העלמין, יובל אראל מביא את המילים, היה לי לילה..

היה זמר ואיננו עוד. צילום: מוטי קמחי
היה זמר ואיננו עוד. צילום: מוטי קמחי

מה לא נכתב ולא נאמר בימים האחרונים מאז הובא לידיעה באמצעי התקשורת כי היוצר, הזמר והמלחין גבי שושן שם קץ לחייו ביום שבת האחרון בביתו בחולון. על הקריירה, החיים, השירים, המחזות והסרטים, השיבה ארצה והניסיון לחזור ולדלג על הפער בין הזמנים ההם לימינו אלה, היצירה, העלבונות, התקוות שנגוזו, הדיכאון והעצבות אין קץ.

היום בשעות הצהריים ליוו מכיריו, מוקיריו וחבריו לעולם המוסיקה את גבי שושן בדרכו האחרונה, אין הרבה מה לאמר, לו ידעו, לו עזרו, לו…

אייבי בנימין, הנמנה על חבריו רשם בעמודו האישי של גבי שושן בפייסבוק: " גבי שושן גר בדירה שכורה חדר וחצי של 30 מטר בחולון. כבר לא היה לו כסף להמשיך לשלם שכירות. הוא פנה לאמ"י , הם מילאו בעבורו טפסים לדיור הציבורי , והוא עדיין לא קיבל תשובה מהמדינה. את הפרויקט האחרון שלו , שבו ביקש כסף מהציבור לעשות אלבום הוא לא הצליח לגייס את הסכום הדרוש במלואו. את מה שגייס הוא נדרש להרבה פעילות בתמורה שהתישו אותו. צריך להבין שאומן מפורסם לא יכול. לעבוד בכל עבודה. הכבוד שלו והאגו לא יכול לשאת זאת. ואם חשבתם שכשהוא מת יעזרו לו….

להיקבר בחלקת האומנים בבית העלמין ירקון יחד עם יפה ירקוני ועופרה חזה עולה 250,000 שח. מדינה שלא מכבדת את סמלי התרבות שלה היא מדינה שאיבדה את זה…

אולי המוות הזה יגרום למישהו מנבחרי הציבור לתקן. ולא , לא היה נציג אחד ממשרד התרבות בהלוויה עמוסת הכוכבים. כוכבים יש רק בשמיים. גבי נוסע לשם עכשיו לגור בדירת פאר. אנחנו נשארים כאן עם ארץ בלי חמלה."

מוטי קמחי מביא את התמונות

קטעי וידאו שתיעדתי במהלך מופע בו נפגשתי ושוחחתי עם גבי. היה איש ואיננו עוד, נותרו השירים.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

3 תגובות

  1. גבי לא התאבד, על פי ממצאי הנתיחה שנתקבלה רק אתמול , גבי ניפטר מדום לב כשישן ולא נמצאו שרידי סם בגופו.
    גיא שושן האחיין.

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: