סיקור הופעות

הממזר מביא את הרייב לבארבי

הצמד Echo&Tito חוגגים השקת אלבום חדש "Bastard" במועדון בארבי עם חברים, רביעי הגדול, 28.10.2015. נכח תיעד ומדווח יובל אראל, גאיה סעדון נתנה בתצלומים.

אקו, מרימה את הבארבי. צילום: גאיה סעדון
אקו, מרימה את הבארבי. צילום: גאיה סעדון

זוכרים את הימים של המחאה החברתית? אז כשרוטשילד רבתי הפך למחנה אוהלים אחד ארוך, באחד הבניינים המצויים לאורכה של השדרה הראשונה של העיר העברית הראשונה התפתחה לה פעילות חברתית ותרבותית, באותם הימים, בית העם נקרא אז הבניין, לצערנו כיום הוא חזר לידי אנשי העסקים והנדל"ן.

אקו ואייל, הרכב מורחב. צילום: גאיה סעדון
אקו ואייל, הרכב מורחב. צילום: גאיה סעדון

באחד מסופי השבוע באותו קיץ 2012 ובלי קשר לקיומו של לילה לבן כמה שעות קודם לכן, התקיים בבניין אירוע תחת הכותרת "צובעים את המחאה בלבן", בכל חלליו נצבו ונערכו מיצגים, מיצבים, מופעים, רוק,פופ אלקטרו סול ושאר ז'אנרים ותת ז'אנרים במוסיקה העצמאית המקומית, בעודי משוטט בין שפע האירועים אני מגיע לחצר האחורית, שם אני נתקל במסיבת רייב אמיתית, אורבנית אמנם אך לפי כל הכללים, בחורה ניצבת על כסא באמצע החצר, אוחזת במיקרופון ושרה, לצידה ניצב בחור המטפל במחשב נייד ומיקסר אפקטים, מסביבם קהל המתנודד כאחוז בשרעפים לצלילי המקצב המנענע וקול השירה המתלווה אליו, כאן אני רואה בחור המלהטט במוט עם אש שם אני רואה לוליין אחר, ממש פסטיבל שאנטי באנטי שכזה הרחק מהעיניים השוזפות את העיר

שי צברי, נותן בקול. צילום: גאיה סעדון
שי צברי, נותן בקול. צילום: גאיה סעדון

לבחורה שעל הכסא קראו אקו מורגנשטרן ולבחור על הצלילים תום עידן ביחד הם מהווים את ההרכב Echo&Tito היוצרים צליל המרפרף בין הסול, הדאבסטפ, הביט, הגרוב, הצליל האתני המזרחי והעולמי, היפ הופ ובאס אלקטרוני.

אייל תלמודי, בכל מקום, בכל מצב. צילום: גאיה סעדון
אייל תלמודי, בכל מקום, בכל מצב. צילום: גאיה סעדון

המפגש ההוא נותר חרוט בזיכרוני הן בשל האווירה ובמיוחד בזכות הצלילים, פגשתי בהם פה ושם בסצנה התל אביבית כאורחים כאן ושם, התברר לי שהצמד כבר מוכר ברחבי הגלובוס, במיוחד בפסטיבלי גרוב ושאנטי למיניהם. אמש הם חגגו במועדון בארבי מפוצץ בקהל אוהד את יציאתו של אלבומם החדש "Bastard" כשהם מחוזקים על הבמה בצמד הכי קצבי ומדליק שיש בסצנה "Malox" הלו הם רוי חן על התופים ואייל תלמודי על הסקסופון אשר יחד עימם הפכו למקשה אחת של קצב, צלילים, שירה וריקודים.

מנענעים ומתנועעים, רייב אורבני. צילום: גאיה סעדון
מנענעים ומתנועעים, רייב אורבני. צילום: גאיה סעדון

החגיגה המוזיקלית והמרקידה של הדמויות על הבמה כשלצידם ניצב פסל עץ בדמות אדם המזכיר את האיש הנשרף בסופו של כל פסטיבל BurningMan אמיתי, נותן יותר מרמז להיכן הם שואפים עם צליליהם, כן, למרחבים, הרחק מהאורבניות המלחיצה והצפופה, את החגיגיות של המופע הם עטרו עם אורחים כשי צברי, האיש והקול, רקדנית בטן שנתנה בנענועים, ווקליסטית אחת העונה לשם מגי שהביאה את הגרוב לצבע הערבי שלו בשיר Yalla.

מגי, יאללה. צילום: גאיה סעדון
מגי, יאללה. צילום: גאיה סעדון

האמת, אקו וטיטו צריכים להשתחרר במדבר, או ביער, או בטבע, הבארבי קצת צפוף עליהם, תנו להם אוויר והם יתנו בחזרה אווירה, היא שאנטי באנטי.

אקו ותלמודי, גרוב. צילום: גאיה סעדון
אקו ותלמודי, גרוב. צילום: גאיה סעדון

 

תום עידן, טיטו. צילום: גאיה סעדון
תום עידן, טיטו. צילום: גאיה סעדון

והנה התינוק החדש, בסטרד, להאזנה ורכישה מקוונת.

 

ואחיו הבוגר יותר..

 

וידאו, צילום: יובל אראל

 

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: