כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

סיקור הופעות

חברי קייס צ׳ויס חזרו להלהיב את תל אביב

הלהקה הבלגית קייס צ׳ויס חזרה לישראל כפי שהבטיחה, מאיה ביאליק שנסעה אחריהם עד אירופה פגשה בהם אמש במועדון בארבי ומביאה את הרשמים.

קייס צ׳ויס בבארבי. צילום: מאיה ביאליק
קייס צ׳ויס בבארבי. צילום: מאיה ביאליק

שלוש וחצי שנים אחרי שריגשו אותנו עם הופעה אקוסטית ושקטה בתיאטרון גשר, הערב קייס צ׳ויס חזרו כדי להראות כמה הם התגעגעו לגיטרות החשמליות ולקהל הקופץ והמשתולל בבארבי. בשמונה וחצי מילאו את האולם עד אפס מקום מעריצים שמלווים את הלהקה עוד מתקופת הופעותיה הראשונות בארץ אי אז בתחילת שנות האלפיים, חלקם בוודאי ישובו למועדון גם היום להופעה נוספת של הלהקה. העניינים מתחממים כשעל הבמה עולים חברי להקת A Fragile Tomorrow, שנחתו בארץ עוד באותו הבוקר לאחר שעשו את כל הדרך מדרום קרולינה בארה״ב. הלהקה מונה ארבעה חברים, שלושה מהם אחים, פעילה משנת 2003 ומנגנת שירי אלטרנטיב ופאוור-פופ. לאחר כמה שירים הם הזמינו את האחים לבית בטנס, שרה וחרט, להופיע איתם לשיר ביחד את Weather With You של Crowded House. הקהל, שכמובן שמח לראות את שני הסולנים של קייס צ׳ויס מוקדם מהצפוי, הגיב במחיאות כפיים סוערות והצטרף לפזמון המוכר.

קייס צ׳ויס חזרו לתל אביב. צילום: מאיה ביאליק
קייס צ׳ויס חזרו לתל אביב. צילום: מאיה ביאליק

קצת אחרי עשר בלילה הגיע תורם של כוכבי הערב להראות לנו על מה הם עבדו בשנים האחרונות כשהקליטו את אלבום הסטודיו האחרון והרוקיסטי The Phantom Cowboy וההופעה התחילה עם שלושה שירים חדשים – We Are The Universe, איתו הלהקה פותחת את כל סיבוב ההופעות הנוכחי, שיר ״קייס צ׳ויסי״ קלאסי שמיד מקסים את הקהל עם פזמון קליט ומיוחד. אחריו הגיע השיר שפותח את האלבום החדש – As Rock & Roll As It Gets והשיר השלישי, אולי אחד השירים השקטים והמרגשים ביותר באלבום, Perfect Scar:

בין שיר לשיר שרה מראה לקהל שהיא לא באה לישראל בלי לעשות שיעורי בית, זורקת ״תודה״ בעברית מדי פעם ואפילו מפתיעה עם המשפט ״ישראל, אנחנו אוהבים אתכם״.

השירים הבאים בהופעה מגוונים מבחינת התקופות השונות בהם נכתבו, ביניהם אפשר למצוא שירים מקריירת הסולו של חרט כשניגן עם הלהקה שייסד Woodface, שירים מהאלבום הפופולרי והאהוב Cocoon Crash וגם כמה מקריירת הסולו של שרה כמו Not Insane.

בטנס דאגה להודות לקהל הגדול שהגיע להופעה וממשיך לפקוד את הבארבי בכל פעם שהם חוזרים אליו ונראה כי למרות שמדובר בהופעה שמינית של הלהקה בישראל, מאוד חשוב להם להדגיש כמה שהם מעריכים את המעריצים בכל פעם מחדש:

אחרי כמה שירים נוספים שכללו כמובן גם את הלהיטים הגדולים, שרה עוצרת לרגע ומספרת על רגע נוסטלגי בהופעה הבלתי נשכחת של הלהקה בסינרמה בשנת 2000. קייס צ׳ויס חזרו להופיע בארץ שנה אחרי שחיממו את גארבג׳ כחלק מהופעות יום הסטודנט ב-1999 ולא ידעו איך הקהל הישראלי ״יאכל״ אותם כשיופיעו כאן לראשונה ככוכבים בפני עצמם ולא כלהקת חימום. היא מספרת איך ברגע שהם התחילו לנגן את השיר הראשון, Another Year, היא הבינה שכל  3000 המעריצים שרים ביחד איתם את המילים, והיתה חייבת להגניב מבט לכיוון אחיה חרט כששניהם  תוהים ״מה לעזאזל קורה פה?״. זה היה הרגע בו הם הבינו כמה אוהבים אותם פה, וכמעט לא הצליחו לסיים את השיר מרוב התרגשות.

אפשר לצפות בקטע המדובר ולשמוע את ההתלהבות של האלפים כאן:

רשימת השירים בבארבי כללה תמהיל מדוייק של שירים חדשים לצד שירים ישנים ומוכרים והקהל הישראלי, שאוהב להינשא על כנפי הנוסטלגיה, ״התעורר לחיים״ בכל פעם שמנגינה מוכרת התחילה ושמע וגמע באהבה כל צליל וכל קטע משיר חדש אותו לא הכיר, כששרה רומזת מתי צריך למחוא כפיים בקצב, מתי מקשיבים לבית השקט ומתי קופצים ומרעידים את המועדון.

קשה להעביר על גבי שורות אלה את האנרגיות הקסומות שזורמות בקהל בהופעה של קייס צ׳ויס, את החיבור המושלם עם הישראלים ואת האהבה שחברי הלהקה מרעיפים על ה״ילדודס״ בני ה-30 פלוס שהגיעו לשמוע אותם ולחזור לכמה שעות לגיל 18.

שרה בטנס, קייס צ׳ויס. צילום: מאיה ביאליק
שרה בטנס, קייס צ׳ויס. צילום: מאיה ביאליק

גם לפני ההדרן האחרון ואחרי הצגת ששת חברי הלהקה, שרה טורחת שוב להזכיר לנו כמה הם אוהבים להגיע לכאן וכמה כייף להופיע מול הקהל הישראלי בכל פעם מחדש.

אם יש לכם ערב פנוי, אתם יכולים לראות את הקסם הזה בעצמכם – קייס צ׳ויס יקיימו הופעה נוספת היום בבארבי, ניתן להשיג כרטיסים כאן.

את האלבום החדש לא ניתן להשיג בחנויות בארץ כרגע, רק באייטונס הישראלי, אבל אפשר לרכוש אותו לאחר ההופעה בדוכן המכירות שיוצב ביציאה מהאולם.

מצפים לעוד ערב רוקיסטי ובועט רגע לפני שהלהקה ממריאה להמשך סיבוב ההופעות באירופה.

אנחנו כבר מתגעגעים!

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

3 תגובות

  1. כתבת וצילמת יפה מאיה. תודה! אמש הייתי בהופעה השניה, יחד עם הרבה שהיו גם בלילה לפני. מופע נהדר ללא ספק. חיבור חלק בין המופיעים והמשתתפים… האח חרט עומד יפה בצל אחותו, קצת נעלם אבל נוכח.

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d